Idź do:
 Wykreuj siebie (2012)
 Chirurgia fantomowa
 Zasilanie energii
 Boginie w...
 Bogowie w...
 Boginie i Bogowie...
 Medytacja...
 Warsztaty...
 Warsztaty skrócone...
 Warsztaty o śmierci...
 Duch i materia (I)...
 Duch i materia (II)...
 Sylwester 2011...

Poznaj siebie (2012)

W czasie tegorocznych (2102) wakacji, podczas wczasów w Istebnej poruszaliśmy temat związany z naszymi trzema pod-osobowościami: Wewnętrznym Magicznym Dzieckiem, Okrutnym Krytykiem i Racjonalnym Dorosłym. Doświadczyliśmy, jak ważna jest to wiedza, jak bardzo porządkuje nasze życie. Każda z tych części bowiem jest nam potrzebna, każda spełnia istotną rolę. Dziecko jest aspektem wewnętrznej swobody, radości, spontaniczności i niczym nie ograniczonej kreatywności. Krytyk chroni nas przed nieuzasadnioną brawurą, przed nadmiernym folgowaniem sobie, przed „szaleństwami”. Jednak jego wypaczona postać blokuje i sabotuje prawie wszystkie nasze działania, niszczy nasze plany, projekty, marzenia. Dorosły próbuje nadać naszemu życiu rozsądny kierunek, stara się abyśmy sprostali wymaganiom życia, ale bez radości Dziecka i ochrony Krytyka, często czuje się bezradny i zablokowany.
Kiedy znamy te trzy części siebie, kiedy ofiarujemy im wewnętrzną przestrzeń, kiedy uczymy je harmonijnego współdziałania – nasze życie staje się radosne i spełnione. Wiele osób, które nie mogły być na wczasach prosiło, aby ten temat poruszyć na naszych spotkaniach weekendowych. W związku z tym, że temat jest obszerny, że podczas jego zgłębiania zajmujemy się nie tylko przyswajaniem wiedzy, ale bierzemy także udział w wielu ćwiczeniach – proponuję, aby warsztaty miały dwie części:

- pierwsza w dniach 27 – 28 października 2012 w czasie której omówimy wszystkie pod-osobowości, a następnie przyjrzymy się jak dokładnie funkcjonuje nasze WEWNĘTRZNE MAGICZNE DZIECKO (wykłady, ćwiczenia, wizualizacje)

- druga w dniach 08 – 09 grudnia 2012 podczas której poznamy WEWNĘTRZNEGO KRYTYKA i RACJONALNEGO DOROSŁEGO (również wykłady, ćwiczenia i wizualizacje). Zastanowimy się również, jak te pod-osobowości funkcjonują w nas, a jak na zewnątrz, jak się między sobą komunikują, a jakie komunikaty i do kogo wysyłają podczas relacji – tych z najbliższymi ale i z innymi osobami (współpracownikami, kolegami, nieznajomymi).

Warsztaty będą miały miejsce w pięknej sali w domu u Oli i Adama Kos w Mazańcowicach nr 769.

Cena warsztatów (każdej z części) – 320 złotych

Serdecznie zapraszam
Maria

Wykreuj siebie (2012)


Zapraszamy Państwa serdecznie na warsztaty „WYKREUJ SIEBIE”. Warsztaty te mają na celu zaproponowanie Paniom i Panom konkretnej wiedzy o kreowaniu własnego wizerunku – tego zewnętrznego (poprzez pracę ze stylistką), psychicznego (poprzez docenienie własnych niepowtarzalnych cech osobowości) i społecznego (poprzez naukę asertywnej komunikacji i swobodnego wyrażania siebie). W trakcie trwania warsztatów zaproponujemy Państwu zasady i reguły, które umożliwią przyjrzenie się sobie, a dzięki temu możliwość wykreowania prawdziwego, spójnego z wewnętrzną prawdą o sobie – wizerunku. W czasie warsztatów zaproponujemy Państwu wiele ćwiczeń i wizualizacji, dzięki którym – poprzez doświadczenie – nauczycie się Państwo nowych, pożądanych wzorców prezentowania siebie. A wszystko to w swobodnej, miłej, przyjaznej atmosferze :)

                               SERDECZNIE ZAPRASZAMY
                                 Maria, Dorota i Agata    

  Program Warsztatów:
WIZERUNEK ZEWNĘTRZNY (i nie tylko, gdyż „JAK CIĘ WIDZĄ…”)
Zapewne wiesz i nie raz tego doświadczyłaś, że ludzie najpierw oceniają po wyglądzie. Jak myślisz – ile razy ktoś patrząc na Ciebie wystawił Ci ocenę? A ile razy sam tak robiłeś, oceniając innych? Dlatego, aby w każdej sytuacji wypaść jak najlepiej proponujemy Ci zajęcia z doradcą do spraw stylizacji i wizerunku. Na naszych warsztatach dowiesz się jak wydobywać atuty i ukrywać mankamenty sylwetki. Poznasz zasady tworzenia własnej perfekcyjnej stylizacji, dzięki wiedzy z zakresu doboru fasonów i odpowiedniej kolorystyki. Poznasz sekrety zawsze atrakcyjnego, interesującego wyglądu oraz sposoby podnoszenia samooceny za pomocą stroju i dodatków.
    1. Zasady stylizacji pierwszego wrażenia.
    2. Wydobywanie atutów i ukrywanie mankamentów sylwetki
    3. Modowe trendy na sezon jesień /zima

Osoba prowadząca:
Agata Zolich - ekspert ds. wizerunku i osobista stylistka
www.ministerstwowizerunku.pl
www.osobistastylistkagatazolich.com

WIZERUNEK SPOŁECZNY
1.Czym jest asertywność i dlaczego pomaga w relacjach z innymi?
2.Skąd wiem, jaka/ jaki jestem, czyli kreowanie swojego wizerunku
3.Jak mówić, kiedy emocje buzują
4.Jak odmawiać, by budować swoją siłę i poczucie wartości
5.Rozmówki damsko- męskie

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że nie potrafiłaś odmówić? A może zrobiłeś coś, czego nie chciałeś zrobić, a potem byłeś na siebie zły? Albo czy zastanawiałaś się, jak to jest być kobietą pewną swojej wartości, która potrafi powiedzieć co myśli i jednocześnie jest szanowana, podziwiana, kochana? A jak to jest być takim mężczyzną?
Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź na naszych warsztatach, w części poświęconej asertywności. Dowiesz się, jak budować poczucie własnej wartości i swoją wewnętrzną siłę, ucząc się, jak rozmawiać z ludźmi w różnych, trudnych sytuacjach. Nauczysz się, jak asertywnie odmawiać nie wpadając w poczucie winy. Poznasz także wiele ciekawych elementów damsko-męskiej komunikacji.

Osoba prowadząca:
Dorota Szczepanik - trener biznesu i rozwoju osobistego
www.dobryrozwoj.pl   
www.dorotaszczepanik.pl

WIZERUNEK PSYCHICZNY

Czy wiesz kim jesteś? Ile tak naprawdę o sobie wiesz? Co chcesz pokazać na zewnątrz?
Jak masz zaprezentować się z najlepszej strony, jeżeli nie wiesz, co tą najlepsza stroną jest?
Na warsztatach przyjrzysz się sobie, swoim potrzebom, pragnieniom, swoim zaletom i wadom. Zdecydujesz – JAK CHCESZ SIEBIE PREZENTOWAĆ :)

1. Celowość autoprezentacji
2. Diagnoza własnych plusów i minusów (zalet i słabości)  
3. Pochwała słabości
4. Potrzeby i powinności własne vs czyjeś (rodzinne, społeczne, kulturowe, religijne)
5. Własna hierarchia ważności (wartości, celów, potrzeb)
6. Czynniki umożliwiające kreowanie siebie (idea, czas, energia, sposoby realizacji)

Osoba prowadząca:
Maria Kerth – psycholog, terapeuta
www.dobryrozwoj.pl
www.dobryogien.pl

Cena warsztatów – 350 złotych jest ceną promocyjną- chcemy zachęcić wszystkie osoby biorące w nich udział do radosnej pracy ze sobą – poprzez zdobywanie wiedzy, ćwiczenia, wizualizacje.

Zapisy:
Dorota Szczepanik
do.szczepanik@gmail.com
668426174

Data:
24-25.11. 2012

Miejsce:
ul. Chopina 3 - ZHP
Hufiec Beskidzki
Bielsko – Biała

Warsztaty chirurgii fantomowej

Chirurgia Fantomowa jest metodą stworzoną przez Panią Vivien Norę Nix. To bezinwazyjna, naturalna metoda wspomagająca leczenie klasyczne, która przywraca porządek i harmonię w ciałach subtelnych człowieka, a konsekwencji pomaga zniwelować choroby i dolegliwości w ciele fizycznym. Warsztaty Chirurgii Fantomowej wg metody Nory Nix mają na celu przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy z klientem.
Część dopołudniowa warsztatów jest częścią wykładową, w czasie której poruszane są ważne, psychologiczne aspekty życia człowieka.
Część popołudniowa (po przerwie obiadowej) przeznaczona jest na ćwiczenie technik chirurgii fantomowej przy stołach zabiegowych .

Każdego dnia proponowana jest medytacja lub wizualizacja, której celem jest – poprzez wprowadzenie w stan głębokiego relaksu – zharmonizowanie ciała i umysłu, pogłębienie koncentracji i skuteczności działania, przydatnej podczas dalszej części warsztatów.

Warsztaty obejmują cztery poziomy:
1. Poziom podstawowy – 3 dni – wytworzenie narzędzi CHF i pierwsze operacje fantomowe – cena 450 zł

2. I stopień - 5 dni – techniki czyszczące i regenerujące kościec i narządy wewnętrzne – cena 650 zł

3. II stopień - 5 dni – zaawansowane techniki czyszczenia, transformacji i regeneracji narządów – cena 650 zł

Włącz zasilanie energii     ↑    

- doładuj witalność i radość życia; 3 godzinne spotkania relaksacyjno-medytacyjne.

Zapraszam serdecznie na wspólne 3 godzinne spotkania relaksacyjno-medytacyjne.
Nawet jeżeli codziennie pracujesz ze swoją energią – spotkanie z grupą podobnie myślących i czujących ludzi:
- wzmocni Twoją energię,
- poprawi wigor i witalność,
- doda zdrowia Twojemu ciału,
- zharmonizuje Twój umysł.

W czasie spotkania będziemy podnosić własny poziom energetyczny wykorzystując klasyczne techniki medytacyjne, takie jak: pokłony, siedzenie na poduszce, medytacja wg Osho, jak również wizualizacje tematyczne i relaksacje. Każde spotkanie będzie miało swój „temat przewodni” np. OCZYSZCZANIE, HARMONIZOWANIE, PRZEBACZANIE, UZDRAWIANIE, KREOWANIE itp.

Spotkania będą trwały od godz. 17.00 do 20.00.
Miejsce spotkania i ZAPISY: „HELIOS” Studio Wiedzy i Terapii Naturalnych 43-300 Bielsko-Biała ul. Widok 1B tel. 502 714 484 lub (33) 499 00 96.
Cena 1 spotkania 30 zł.

Boginie w każdej kobiecie     ↑    

Dwudniowe (weekendowe) warsztaty umożliwiające odkrywanie różnych aspektów kobiecości (a dla Panów odkrywanie tajemnic ich partnerek )
Cena 250 zł

Czy zdarzyło Ci się myśleć o kobiecości, SWOJEJ KOBIECOŚCI?
Czy zastanawiałaś się jaką kobietą jesteś, jakiego „odcienia” kobiecości w sobie nie lubisz, a jakiego bardzo pragniesz?

Każdy aspekt kobiecości, każdą jej manifestację symbolizuje i wspiera któraś z BOGIŃ.
Twoją niezależnością opiekuje się ARTEMIDA, inteligencją i mądrością ATENA, urokiem i pięknem AFRODYTA.
Kiedy występujesz w roli córki wspiera Cię PERSEFONA, kiedy stajesz się żoną – HERA, gdy świętujesz swoje macierzyństwo pomaga Ci DEMETER.
Dzięki swoim zainteresowaniom możesz wejść w świat tajemnic i mocy jak HEKATE lub zostać „strażniczką ogniska domowego” jak HESTIA.
Możesz też zmierzyć się z głębokimi, często dramatycznymi zmianami w życiu, a wtedy przy Twoim boku pojawi się królewska INANNA.

Kiedy Twoje wewnętrzne Boginie lubią się i przyjaźnią – wtedy również Ty jesteś zharmonizowana i szczęśliwa. Ale co się dzieje, gdy któraś z nich przejmuje władzę i staje się tyranem? Czy może wtedy rzucasz się w wir pracy, bo Twoja Atena nie pozwala Ci na odpoczynek, argumentując, że tyle jeszcze do zrobienia? A może Hestia przytrzymuje Cię w domu i nie pozwala wyjść do świata, do ludzi, do przyjaciół? Albo Hera nieustannie nakazuje Ci chować się w cieniu Twojego męża lub partnera; może Demeter nie pozwala Ci na moment odetchnąć, bo nieustannie czujesz się potrzebna swoim dzieciom?

Jeżeli chcesz DOŚWIADCZYĆ, jak zaprzyjaźnić się ze wszystkimi swoimi Boginiami, NAUCZYĆ SIĘ jak zasiąść z nimi przy „okrągłym stole” – weź udział w warsztatach.

Rozpoznasz swoje mocne strony (dowiesz się które Boginie preferujesz), zetkniesz się ze swoimi słabościami (uwolnisz Boginie, które teraz trzymasz zakneblowane w piwnicy ?), nauczysz się, jak adekwatnie działać w każdej sytuacji (jak używać potencjałów każdej z Bogiń w konkretnej sytuacji).

STAŃ SIĘ SZCZĘŚLIWĄ, ZHARMONIZOWANA KOBIETĄ ŚWIADOMĄ WSZYSTKICH SWOICH TALENTÓW I WSPANIAŁOŚCI.
OBDARUJ NIMI SIEBIE I ŚWIAT!!!

Bogowie w każdym mężczyźnie     ↑    

Dwudniowe (weekendowe) warsztaty o poznawaniu i wykorzystaniu różnorodnych aspektów męskości
Cena 250 zł.

Co to znaczy być PRAWDZIWYM MĘŻCZYZNĄ?
Jaka jest rola mężczyzny dziś – w tym zmieniającym się błyskawicznie świecie?
Czy ma być zdecydowanym szefem, nadającym ton firmie czy czułym mężem, a może szalonym kochankiem lub chłodnym, zdystansowanym intelektualistą albo skutecznym wojownikiem?
A może każda z tych ról jest właściwa – trzeba tylko zdecydować kiedy je zastosować i jak to zrobić – jak użyć swoich licznych talentów, jak przebudzić swoje potencjały.

Każdemu talentowi, każdemu aspektowi życia MĘŻCZYZNY patronuje któryś z BOGÓW:
ZEUS uczy jak władać, jak wskazywać kierunek, jak być LIDEREM.
POSEJDON skłania do zawierzenia swoim pasjom i do przeciwstawienia się konwenansom.
HADES prowadzi do królestwa podświadomości i namawia do odkrywania wewnętrznych skarbów – nowych możliwości, umiejętności.
APOLLO wskazuje jak wykorzystać swoją inteligencję i jak harmonijnie współpracować z innymi.
HEFAJSTOS wspiera odpowiedzialność i głębokie zaangażowanie w pracę.
ARES umożliwia pójście prosto do celu z entuzjazmem i walecznością.
HERMES uczy lekkości i zabawy oraz odkrywania świata i siebie.
DIONIZOS zaprasza do Świętowania Życia.

Mając takie wsparcie BOGÓW można odnaleźć i przywołać SWOJĄ PRAWDZIWĄ NATURĘ, SWOJĄ MĘSKOŚĆ – i świętować ją dzień po dniu.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.
PANOWIE zintegrują siebie, odkryją co w nich silne, twórcze, a co słabsze – z czym trzeba jeszcze popracować.
PANIE dowiedzą się „co w trawie piszczy” czyli odkryją jacy tak naprawdę są ich partnerzy lub zdecydują jakich szukać, aby stworzyć szczęśliwy, kochający
związek.

Boginie i Bogowie w Tobie    ↑    

Zapraszam na warsztaty pozwalające skontaktować się ze swoją kobiecością i męskością.
Co zyskujesz?
Wiedzę o różnych aspektach kobiecości i męskości symbolizowane przez poszczególne BOGINIE i BOGÓW
Możliwość odkrycia swoich kobiecych lub męskich potencjałów – odkrycie PROMIENNEJ BOGINI lub BOGA w sobie
Nawiązanie porozumienia z „wykluczonymi” aspektami własnej psychiki – uwolnienie UWIĘZIONEJ BOGINI lub BOGA
Odkrycie prawdziwych potrzeb w relacji partnerskiej
Uświadomienie sobie KTO stanowi Twoją „drugą połówkę” (który Bóg lub która BOGINI), a dzięki temu możliwość wejścia w harmonijna relację partnerską

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób zainteresowanych stworzeniem dobrego związku, jak i dla terapeutów pragnących poznać archetypiczne matryce relacji damsko-męskich, symbolizowanych przez pary Bogiń i Bogów (np. HERA – ZEUS, AFRODYTA – ARES, PERSEFONA – HADES itp.) Ta wiedza jest niezwykle przydatna w pracy z osobami borykającymi się z problemami emocjonalnymi w relacjach.

Warsztaty odbędą się w dniach 27 do 30 stycznia 2011 w Ośrodku „NAMASTE” - Bielsko-Biała ul. Wilsona 1/1 tel. 501 431 739
Cena warsztatów 450 zł.

Medytacja dynamiczna     ↑    

Celem medytacji dynamicznej jest rozluźnienie ciała poprzez ruch, taniec, krzyk, śmiech i płacz.
Intensywna praca z ciałem pozwala zredukować stres i powrócić do naturalnego stanu radości i odprężenia.
Połączenie z Żywiołami: Ziemi, Wody, Ognia i Powietrza umożliwia przywrócenie harmonii i zdrowia.
Cena 130 zł

W Twoich komórkach jest pamięć wszystkich wydarzeń – od Wielkiego Wybuchu do dnia dzisiejszego.
Możesz korzystać z energii i mocy gwiazd, z ciepła Słońca, z subtelnego blasku Księżyca, w którym widzisz świat zupełnie inaczej.
Możesz poczuć spokój i moc Żywiołu Ziemi, możliwość wzrostu którą obdarowuje Żywioł Wody, entuzjazm i swobodę którą przynosi Żywioł Ognia, lekkość i naturalność Żywiołu Powietrza.
KIM (CZYM) WIĘC NAPRAWDĘ JESTEŚ?
Jeśli chcesz to poczuć – nie tylko o tym pomyśleć, nie tylko o tym podyskutować, ale poczuć CAŁYM SOBĄ - przyjdź na MEDYTACJĘ DYNAMICZNĄ.
Poczuj każdą komórką ciała (a nie tylko umysłem) – czym jest ŻYCIE - jego nieustanny ruch – chaos, ale i idealny porządek.
POCZUJ SIEBIE ZANURZONEGO W ŻYCIU!


Warsztaty medytacyjne     ↑    

Dwudniowe (weekendowe) warsztaty pozwalające doświadczyć czym jest : relaksacja, wizualizacja, medytacja
Cena – 250 zł

Czy pomyślałeś, dlaczego od jakiegoś czasu tyle mówi się i pisze o medytacjach i wizualizacjach?
Czy to tylko moda, czy może ważny temat, istotna sprawa? Dlaczego ten rodzaj pracy ze sobą przyciąga uwagę wielu ludzi?

Świat w którym obecnie żyjemy jest pełen pośpiechu, hałasu, stresu. Aby wywiązać się ze wszystkich obowiązków często niedosypiamy albo źle, nerwowo śpimy, nieracjonalnie się odżywiamy, brakuje nam czasu na przyjemności, rozrywki. Zarówno nasze ciało jak i umysł funkcjonują na granicy wytrzymałości. Ale przecież istnieją sposoby, którymi możemy sobie pomóc, techniki, które stosowane regularnie przywracają wewnętrzną harmonię i dobry stan psychofizyczny. Takimi sposobami są właśnie: medytacje, wizualizacje, relaksacje.

Czym różnią się one od siebie?

Relaksacje – to techniki wspomagające proces wyciszania, odpoczynku, odprężenia. Najprostszą z nich jest poobiednia drzemka ? lub zwyczajny spacer. Ale istnieją też techniki na wykonanie których potrzeba tylko kilku minut dziennie (np. trening autogenny Schultza) – a stopniowo – dzień po dniu stajemy się spokojniejsi i wyciszeni.

Wizualizacje – to procedury którymi można wpływać na realizację swoich życiowych planów i marzeń. To pierwszy stopień do materializacji celów, do nadania pożądanego kierunku swojemu życiu. A wszystko to robione w miły, bezbolesny ;-) sposób.

Medytacje (a w zasadzie techniki medytacyjne) – to nabywanie umiejętności harmonijnego współdziałania wszystkich poziomów, które tworzą człowieka – czyli fizjologii, psychiki i duchowości. To proste techniki, które są pomocne w wyciszeniu umysłu do tego stopnia, aby moc nawiązać kontakt ze swoim „centrum”, „duszą”, „boskim pierwiastkiem”. Kiedy odnajdujemy swoją prawdziwą życiową drogę, swój autentyczny „plan na życie” – świat wewnątrz i na zewnątrz nas staje się prosty i klarowny.

Może warto doświadczyć na sobie (a nie tylko przeczytać?) jak to naprawdę działa?
Może warto poświęcić weekend, a później lepiej i spokojniej żyć?

Warsztaty medytacyjne – wersja skrócona     ↑    

Kilkugodzinne spotkanie (sobota lub niedziela od godz. 15 do 20) poświęcone relaksacjom, wizualizacjom i medytacjom na konkretny temat, np. techniki oczyszczające, techniki przebaczania, techniki transformujące, techniki uzdrawiające itp.
Cena jednego spotkania – 60 zł

Warsztaty o śmierci i umieraniu     ↑    

Dwudniowe (weekendowe) warsztaty poruszające temat śmierci, tak trudny i „niewidzialny” w naszej kulturze
Cena 250 zł

SZANOWNI PAŃSTWO !

Od jakiegoś już czasu obiecywałam wielu ludziom i sobie, że przygotuję warsztaty „O Śmierci i Umieraniu”.
To trudny temat, w naszym kręgu kulturowym często traktowany jak „tabu”, którego nie należy dotykać. Jednakże moja praca terapeutyczna, wolontariat w hospicjum, a także zwykłe kontakty z ludźmi coraz częściej przekonywały mnie, że nie można tego problemu pomijać, że należy go z wielką uwagą i troską „dotykać”, rozpatrywać. Było moim doświadczeniem „współbycie” z ludźmi umierającymi, z ich bliskimi. Widziałam i czułam ból ludzi odchodzących i ich rodzin, który wynikał z nieumiejętności znalezienia się w tej sytuacji – a przecież śmierć dotyczy każdego z nas! Niewielu ludzi zna etapy śmierci, a tym samym, nie wie, co w każdym etapie przeżywa chory. Ta niewiedza nie pozwala właściwie, adekwatnie do sytuacji zareagować. Wielu ludzi do końca zaprzecza możliwości ostatecznego odejścia ich bliskich, a wtedy chory nie może nawet pożegnać się z rodziną, z przyjaciółmi. Umiera w poczuciu niezrozumienia, zakłamania, fałszywego wstydu – tak, jakby robił coś złego ...

Warsztaty, które proponuję, będą dotyczyły różnych aspektów śmierci – tej fizycznej, ostatecznej, ale też „śmierci psychicznej” – kiedy czujemy się zdradzeni, kiedy wyrzucają nas z pracy, kiedy doświadczamy niezrozumiałych, traumatycznych wydarzeń w naszym życiu. Wtedy też jakaś część nas umiera. W czasie warsztatów pragnę omówić wiele zagadnień, które śmierci dotyczą, ale także, a może przede wszystkim, chcę nauczyć Państwa pracy z ludźmi umierającymi – pracy z bólem, z łagodzeniem napięcia fizycznego i psychicznego ludzi chorych. Pragnę zaproponować medytacje przebaczania i medytację śmierci, ale również medytacje uzdrawiające.
W czasie trwania warsztatów każdy z nas będzie mógł zetknąć się ze swoimi prawdziwymi poglądami na śmierć i umieranie – poznać swoje lęki.
Dopiero kiedy jesteśmy świadomi naszych faktycznych stanów wewnętrznych – wówczas możemy z nimi efektywnie pracować. Z pożytkiem dla naszego osobistego rozwoju i równocześnie dla dobra i ku pomocy innym – naszym bliskim i być może obcym nam ludziom. Jeżeli problem śmierci i umierania jest dla Państwa z różnych powodów ważny, a orientacyjny program warsztatów wydaje się Państwu „sensowny” i dobry – serdecznie na warsztaty zapraszam.

Duch i materia (pierwsze Spotkanie)    ↑    

Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu wyjazdowych spotkań nazwanych „DUCH I MATERIA”, których celem jest zharmonizowanie ciała i poprawa zdrowia (ćwiczenia jogi i pranayama), głębsza więź ze sobą, poznanie własnego wnętrza (wykłady i ćwiczenia dotyczące naszej psychiki) oraz doświadczenie kontaktu z duchową stroną istnienia (medytacje, wizualizacje). Każde spotkanie jest zamkniętą całością – można wziąć udział w całym cyklu lub w pojedynczych spotkaniach.

Spotkania będą miały różną tematykę i będą dotykały innego aspektu życia. Proponowane tematy to:

MOC ŻYWIOŁÓW W NASZYM CIELE I ŻYCIU
CZAKRY – ENERGETYCZNA STRUKTURA CZŁOWIEKA
PSYCHOSOMATYKA – JAK CIAŁO PRZEKAZUJE INFORMACJE OD NASZEJ PSYCHIKI
COACHING ŻYCIOWY
COACHING DUCHOWY
KREOWANIE OBFITOŚCI
RÓŻNE KOLORY MIŁOŚCI
BARWY ŻYCIA (wpływ kolorów na nasze życie)

Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 24-25-26 czerwca 2011 w Targoszowie (kierunek Sucha Beskidzka). Miejscem naszego spotkania jest nowy obiekt wybudowany w celu prowadzenia w nim warsztatów, przepięknie położony, bardzo wygodny – ze 100 metrową salą do ćwiczeń, tarasem, balkonami, nowoczesna kuchnią (patrz zdjęcia w załączniku).

Podczas pobytu będziemy korzystać z wegetariańskiej KUCHNI ŻYWIOŁÓW

„Żywioły są zawsze i wszędzie. W garnku też. Jest ich pięć, cztery… liczba nie ma znaczenia. Po prostu istnieją we wzajemnym tańcu, wyczuwalne i widoczne. Kuchnia jest magicznym miejscem, w którym można się z nimi bawić, poddać się ich prowadzeniu, doświadczyć mocy żywiołów. Do tego Was zaproszę – będę gotować, opowiadać o energii pożywienia, przemianach i żywiołach. To one będą gośćmi Waszych miseczek. Zapraszam.
                                                                                             Katarzyna Rączka”

Cena spotkania: 390 zł (zakwaterowanie, wyżywienie: 2 śniadania i 3 obiadokolacje, joga i pranayama, część wykładowa, ćwiczenia, wizualizacje, medytacje, koncerty na misach i gongach).

Tematem najbliższego spotkania będą Ż Y W I O Ł Y – potężne energie, które tworzą zarówno cały Wszechświat, jak i ciało człowieka. Ich równowaga jest podstawą wszelkiej harmonii, zdrowia, radości, obfitości. Będziemy się uczyć i doświadczać, jak przywrócić harmonię Żywiołów zarówno w ciele, jak i w swoim środowisku. . W części wykładowej zastanowimy się jak rozpoznać działanie Żywiołów w naszym życiu, z Żywiołami będziemy pracować w jodze, pranayamie, medytacjach i wizualizacjach. Po spotkaniu wyjedziemy zdrowsi, bardziej świadomi, zharmonizowani.


HARMONOGRAM POBYTU:


Piątek 24 czerwca 2011:
10.00 – 12.00 przyjazd do ośrodka
12.00 – 13.30 „kółeczko” – poznajemy siebie
14.00 – 16.00 joga na „dobry początek”
16.30 obiadokolacja
17.30 – 19.30 zajęcia (omówienie Żywiołów, kontakt z Żywiołami poprzez wizualizację)
20.00 – 20.30 pokłony + 15 minut medytacji klasycznej
20.30 – 21.30 kąpiel w dźwięku mis i gongów
Sobota 25 czerwca 2011:
07.00 – 08.30 joga + pranayama
08.30 – 09.00 pokłony + medytacja
09.15 – 10.00 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia (ćwiczenia z Żywiołami, wizualizacje – ZIEMIA, WODA)
12.30 – 14.00 przerwa na II śniadanie
14.00 – 16.30 joga + pranayama
17.00 obiadokolacja
18.00 – 19.30 zajęcia (ćwiczenia z Żywiołami, wizualizacje – OGIEŃ)
19.30 – 20.00 pokłony + medytacje
20.00 – 20.30 medytacja Świętej Przestrzeni Serca
20.30 – 21.30 kąpiel w dźwięku mis i gongów
Niedziela 26 czerwca 2011:
07.00 – 08.30 joga + pranayama
08.30 – 09.00 pokłony + medytacja
09.15 – 10.00 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia (ćwiczenia z Żywiołami, wizualizacje – POWIETRZE, ETER)
12.30 – 14.00 przerwa na II śniadanie
14.00 – 16.30 joga + pranayama
16.30 – 17.00 pożegnanie
17.00 obiadokolacja


Program jogi będzie dostosowany do możliwości wszystkich uczestników.


ZAPISY telefonicznie lub mailowo:
Aleksandra Żochowska tel. 531 576 198 mail: ola@medytacja.net
Maria Kerth tel. 505 965 226 mail: melesb@wp.pl

Zaliczka w kwocie 150 zł płatna gotówką lub na konto Aleksandra Żochowska Bielsko- Biała 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945 z tytułem wpłaty „Udział w spotkaniu czerwcowym”.


Proszę zabrać ze sobą (jeżeli Państwo posiadacie): matę do jogi, poduszki do medytacji,
koc i/lub śpiwór do przykrycia, odzież sportową.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
Aleksandra Żochowska
i Maria Kerth

Mapka dojazdu
Duch i materia (drugie Spotkanie)    ↑    

KOCHANI !!!

 Zapraszamy Was na drugą „edycję” spotkania „DUCH I MATERIA”, która odbędzie się w Targoszowie w dniach 26-27-28 sierpnia 2011. To spotkanie może dla nas wszystkich być „PIĘKNYM ZAKOŃCZENIEM LATA”, jako że odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.
Tematem tego spotkania są  „CZAKRY – ENERGETYCZNA STRUKTURA CZŁOWIEKA”. Podobnie jak poprzednio, nasze spotkanie połączy pracę z ciałem (joga dla wszystkich), oddychaniem (pranayama), umysłem (wykłady, dyskusje, wizualizacje) i duchem (medytacje, bycie „tu i teraz”). Nie zabraknie czasu na zabawę, relaks, spacery – w pięknym otoczeniu gór, lasów - NATURY.

Podczas spotkania postaramy się zgłębić – w wielu aspektach – czym są czakry – skupimy się na nich podczas ćwiczeń fizycznych, będziemy nimi oddychać, zwizualizujemy ich harmonijny ruch , poczujemy siłę.

Czym więc są CZAKRY? Część z Was wie o nich od dawna, część dopiero przygląda się tej wiedzy. Dla mnie czakry to OŚRODKI  ENERGETYCZNE, które wibrują w naszym ciele. Chętnie wyobrażam je sobie, czuję je - jako piękne, krystaliczne fontanny w siedmiu subtelnych kolorach. I tak jak to bywa z fontannami – mogą być harmonijne, tryskające ożywczą energią, ale mogą być też „przymulone” lub nawet wyschnięte. Albo wręcz przeciwnie – mogą „strzelać w górę” bez opamiętania, a przez to rozpraszać energię. Jak to się ma do naszego życia, zdrowia, komfortu fizycznego i psychicznego, do naszej pomyślności finansowej? Kiedy czakry są zsynchronizowane, kiedy taniec ich energii jest skoordynowany i pełen gracji – wówczas jesteśmy zdrowi, radośni, pełni entuzjazmu. Świat wydaje się nam pięknym, bezpiecznym, obiecującym miejscem, w który dobrze jest być ?  Kiedy któraś z czakr (albo wszystkie razem) są nieharmonijne – wówczas wydaje się nam, że coś w życiu się rozsypuje, że przestajemy pasować do świat albo on nie przystaje do nas.

Weźmy pierwszą czakrę – tę czerwoną. Kiedy funkcjonuje, wibruje właściwie – mamy głębokie  poczucie bezpieczeństwa, ufamy sobie, podejmujemy chętnie nowe wyzwania, czujemy swoją siłę. Nieprawidłowe funkcjonowanie tej czakry powoduje nieuświadomione wycofywanie się z wielu korzystnych dla nas sytuacji (co prowadzi często do „zapaści finansowej”), niechęć do podejmowania nowych zadań (z braku sił i zapału), przekonanie, że świat jest trudnym, niebezpiecznym miejscem i nie ma co się wychylać. Albo wręcz przeciwnie – na każdą, nawet błahą sytuację reagujemy złością, agresją, nieustannie musimy „pokazywać siebie” – własne zasługi, zalety, rewelacyjne działania. Zarówno jeden, jak i drugi sposób funkcjonowania jest trudny, przynoszący nam więcej cierpień niż pożytku czy dobra. Stąd zharmonizowanie tej czakry daje natychmiastowe efekty w życiu – zarówno w naszym zdrowiu, naszej psychice (naszych emocjach – więc i w związkach), jak i w sytuacji finansowej. W taki sposób będziemy się przyglądać wszystkim czakrom. Ale nie tylko będziemy gadać ;-) – spróbujemy je poczuć, poprzez koncentrację na nich – przyjrzymy się różnicom we własnym funkcjonowaniu.

Cena spotkania to 390 zł (zakwaterowanie, wyżywienie: 2 śniadania i 3 obiadokolacje, joga i pranayama, część wykładowa, ćwiczenia, wizualizacje, medytacje, koncerty na misach i gongach).

 

HARMONOGRAM POBYTU:

 Piątek 26 sierpnia 2011:
10.00 – 12.00 przyjazd do ośrodka
12.00 – 13.30 „kółeczko” – poznajemy siebie
14.00 – 16.00 joga na „dobry początek”
16.30 obiadokolacja
17.30 – 19.30 zajęcia (czakry -omówienie , kontakt z CZAKRAMI poprzez wizualizację)
20.00 – 20.30 pokłony + 15 minut medytacji klasycznej
20.30 – 21.30 kąpiel w dźwięku mis i gongów

 Sobota 27 sierpnia 2011:
07.00 – 08.30 joga + pranayama
08.30 – 09.00 pokłony + medytacja
09.15 – 10.00 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia (ćwiczenia z CZAKRAMI)
12.30 – 14.00 przerwa na II śniadanie
14.00 – 16.30 joga + pranayama
17.00 obiadokolacja
18.00 – 19.30 zajęcia (ćwiczenia, wizualizacje)  
19.30 – 20.00 pokłony + medytacje
20.00 – 20.30 medytacja Świętej Przestrzeni Serca
20.30 – 21.30 kąpiel w dźwięku mis i gongów  

Niedziela 28 sierpnia 2011:
07.00 – 08.30 joga + pranayama
08.30 – 09.00 pokłony + medytacja
09.15 – 10.00 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia (ćwiczenia, wizualizacje)
12.30 – 14.00 przerwa na II śniadanie
14.00 – 16.30 joga + pranayama
16.30 – 17.00 pożegnanie
17.00 obiadokolacja
 
Program jogi będzie dostosowany do możliwości wszystkich uczestników.

 
ZAPISY telefonicznie lub mailowo:
Aleksandra Żochowska tel. 531 576 198 mail: ola@medytacja.net

Maria Kerth tel. 505 965 226 mail: melesb@wp.pl
 Zaliczka w kwocie 150 zł płatna gotówką lub na konto
 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945
z tytułem wpłaty „Udział w spotkaniu sierpniowym”.  

 

Proszę zabrać ze sobą (jeżeli Państwo posiadacie): matę do jogi, poduszki do medytacji, koc i/lub śpiwór do przykrycia, odzież sportową.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
Aleksandra Żochowska
i Maria Kerth

Mapka dojazdu

 

Sylwester 2011 w Ustroniu Jaszowcu     ↑    

ZAPRASZAMY WAS NA WSPÓLNE PRZYWITANIE NOWEGO ROKU 2012

W planie naszej wspólnej zabawy sylwestrowej:))
- tworzenie obrazowego horoskopu na 2012 rok
- niwelowanie blokad i barier z roku 2011
- energetyzowanie marzeń aby spełniały sie w 2012 roku
- list noworoczny
- energetyzowanie wina
- fajerwerki noworoczne
- medytacja noworoczna
- przywołanie opieki osobistego anioła na 2012 rok
- tańce
- muzyka
- zabawa

Spotkamy się w hotelu ''Jawor'' w Ustroniu Jaszowcu – w tym w którym już kilka razy wspólnie się bawiliśmy.
Rozpoczęcie o godzinie 18.00 dnia 31.12.2011


Koszt imprezy 190zl lub 145zl w cenę wchodzą:
-nocleg w pokoju 2 osobowym lub nocleg na karimatach na sali
-kolacja noworoczna
-zimna płyta
-udział w zabawie
-śniadanie w formie bufetu

190zl od osoby z noclegiem w pokoju
145zl od osoby z noclegiem na karimacie - hotel daje koc i ręczniki

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w pokojach prosimy o możliwe szybkie zgłoszenie w przypadku chęci noclegu w pokoju

Zaliczkę w wysokości 120 zł należy przesłać na konto:  
ING BANK SLASKI 20 1050 1096 1000 0022 5734 9742
Iwona Grzesicka
ul Hoża 6
43 - 382 Bielsko – Biała

w tytule wpłaty proszę podać imię nazwisko jak również dopisać - pokój lub karimata
WAŻNE!!! Zaliczka nie podlega zwrotowi.

Prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa na e-mail gaka@op.pl do 15.12.2011 podając :
imię nazwisko
numer telefonu kontaktowego
zaznaczenie wersji noclegowej – pokój , karimata

ZAPRASZAMY I CIESZYMY się NA WSPÓLNĄ ZABAWĘ
Maria Kerth i Iwona Grzesicka