Idź do:
 Mapa Marzeń i Koncert Mis i Gongów Tybetańskich
 Ukojenie Wewnętrznego Dziecka
 Archetypy Mocy
 Twoja najlepsza wersja – siebie i świata
 Bez korzeni nie ma skrzydeł
 Zwierzęta mocy – symbole Twojej wewnętrznej siły
 Iskry Życia
 Zdradzona, porzucona, odtrącona? Zwycięska i spełniona!
 Jak mądrze i z miłością wychować dziecko
 JESTEM - od poczęcia do spełnionego życia
 Magiczne Kolory i Energie czyli pożytki płynące z czakroterapii
 Język Ciała Krok po Kroku
 Sztuka Czytania Znaków, Symboli, Informacji
 Kalejdoskop Emocji
 SYLWE "STAR"
 Psychodrama
 E"MOC"JE – w Nich Jest MOC
 Kwantowe samouzdrawianie
 Odkrywając medytację - spotkaj siebie
 WZNOSIMY SIĘ – wakacyjny warsztat rozwojowy z jogą w tle
 Obudź wiosnę w sobie i w świecie
 Sylwester w DAKINI
 Realizuj plany, spełniaj swoje marzenia
 Otwórz wrota do skarbca swojej mądrości + gra Satori
 Kreatywne wglądy w swoje życie + Medytacja Dynamiczna (na przemian z medytacją Kundalini)
 Wczasy z chirurgią fantomową
 Nowe techniki samoleczenia i samoregeneracji
 Czas Relaksu
 Rozpieszczaj Swoje Wewnętrzne Dziecko
 ZOSIA SAMOSIA lub POMYSŁOWY DOBROMIR
 Para mieszana może zakochana
 Główka nie od parady – no to od czego?
 Kolorowe obrazki czyli zaprojektuj swoje życie na nowo
 Medytacja dynamiczna i medytacja kundalini
 Kwantowy most do spełnionego życia
 Owoce naszego życia - niesiemy plony
 Rycerka
 Kreatywność? Oczywiście!
 Depresja
 Asceta czy smakosz czyli jak się "bujasz" z jedzeniem
 Dodaj lekkości swojemu ciału
 Dobra komunikacja - dobre porozumienie
 Jednodniowe odosobnienie
 Powiew miłości
 Kolory miłości
 Poznaj siebie (2012)
 Wykreuj siebie (2012)
 Chirurgia fantomowa
 Zasilanie energii
 Boginie w...
 Bogowie w...
 Boginie i Bogowie...
 Medytacja...
 Warsztaty...
 Warsztaty skrócone...
 Warsztaty o śmierci...
 Duch i materia (I)...
 Duch i materia (II)...
 Sylwester 2011

Mapa Marzeń i Koncert Mis i Gongów Tybetańskich

Rozpoczyna się LATO, czas rozkwitania, owocowania, manifestowania się pełni Życia, dlatego zapraszamy Cię do wykreowania swojej MAPY MARZEŃ. Doświadcz proszę, jak ważne jest skonkretyzowania swoich marzeń, planów, projektów, nadanie im wizualnej, realnej formy.
Może się wydawać, że to tylko dziecięca, radosna zabawa – tak, ale to także twórczy proces nadawania kształtu swojemu życiu. Otrzymasz dużą kartkę z bloku technicznego i z mnóstwa rozsypanych obrazków nakleisz na nią to, co chcesz, aby zmaterializowało się w nadchodzących tygodniach, miesiącach. Życie osobiste, praca, pasje, przyjaźnie, podróże, kontakt ze Źródłem, doświadczanie piękna i radości – to wszystko może zostać ujęte na Twojej Mapie, a następnie rozpocznie się subtelny proces materializacji.
Każda Mapa niesie jakieś niezauważalne początkowo przesłanie, więc każdą będziemy interpretować, aby odczytać wiadomość przekazaną przez podświadomość.
Na miejscu będą kartki z bloku technicznego, kleje, nożyczki i mnóstwo kolorowych obrazków, ale nie zaszkodzi jak przyniesiesz także swoje, które wcześniej wytniesz z jakiejś kolorowej gazety.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ TWÓRCZEJ ZABAWY

Prowadzenie: Maria Kerth (psycholog i terapeuta)

Program:
14.00 - 14.30 - Catering powitalny (ciepłe i zimne napoje, zakąski)
14.30 - 15.00 - Seans Aromaterapii z medytacją prowadzoną
15.00 -18.30 Tworzenie Map Marzeń
18.30-19.00 Przerwa cateringowa
19.00- 20.00 Koncert Gongów i Mis - Terapia Dźwiękiem
Więcej o koncercie:
Boskich dźwięków gongów, mis , kamertonów i innych instrumentów będziemy słuchać w pozycji relaksacyjnej, leżąc na matach do jogi. Centrum dysponuje nowymi (odkażanymi po każdym użyciu) matami, poduszkami i kocami - dlatego nie musisz brać ze sobą tego ekwipunku 🙂 Ale ubierz się wygodnie i weź czyste obuwie zastępcze.
Terapeutka:
Seans wykona dla nas fenomenalna, doświadczona dźwiękoterapeutka i transerferka - Monika Doroszkiewicz.
Więcej informacji o Monice:
https://www.facebook.com/masujemisami
https://www.youtube.com/watch?v=aCD8ZXS4iKU
koszt uczestnictwa: 300 zł, opcja bez koncertu 250 zł

W cenie przytulna sala, mały catering, seans aromaterapii i ponad godzinny, relaksacyjny koncert mis i gongów oraz, co najważniejszy, wspaniała atmosfera.

czas trwania 14.00 - ok. 20.00
ilość miejsc ograniczona
prosimy o kontakt celem rezerwacji
biuro@MKgroup.pl
tel. 502 442 551 lub Whatsapp
Wpłaty prosimy kierować na konto:
24 1500 1357 1213 5007 2896 0000
Bioterapia Maria Kerth 43-300 Bielsko-Biała ul. Żeromskiego 6/4

Ukojenie Wewnętrznego Dziecka

Większość z nas wie, że dobre dzieciństwo, to dobry start w życie. Niestety, niewielu z nas jest w 100 procentach zadowolonych z tego, co działo się w początkach naszego życia. U jednych było lepiej, u innych gorzej, ale nawet, jeżeli rodzice nas kochali, to często nie byli świadomi naszych prawdziwych potrzeb, a tym samym nie mogli ich zaspokoić. Dlatego też tworzyły się w naszej psychice braki, poczucie niezrozumienia czy nawet opuszczenia, odrzucenia. I oczywiście, nikt z nas nie chce oskarżać rodziców, nikt nie chce wytaczać przeciwko nim ciężkich dział zarzutów, gniewu, rozczarowania. Ale… nasze wewnętrzne dzieci potrzebują uleczenia, zrozumienia, dopieszczenia. Teraz, kiedy jesteśmy ludźmi dorosłymi, tylko my możemy nasze wewnętrzne dzieci otoczyć opieką, tylko my możemy je uleczyć. Zapraszamy na warsztaty, na których poznamy potrzeby naszych wewnętrznych dzieci i postaramy się te oczekiwania, pragnienia zaspokoić. Różnymi technikami (nie tylko wizualizacjami ;-) będziemy dopieszczać te wewnętrzne maluchy, aby każde z nich przemieniło się w kreatywne, radosne MAGICZNE DZIECKO.

Archetypy Mocy

Jak ARCHETYPY mogą pomóc Ci w dobrym życiu, szczególnie w tych skomplikowanych czasach? Jak siła z nich płynąca może przetransformować życie, pomóc Ci w podejmowaniu właściwych decyzji, dokonywaniu wyborów prowadzących do szczęścia i spełnienia? Które z archetypów warto zmienić, a które pielęgnować? Jakie są Twoje osobiste Archetypy Mocy?

Twoja najlepsza wersja – siebie i świata

Jaki najlepszy wizerunek siebie chcesz stworzyć – jak chcesz wyglądać, jak zamierzasz działać, do czego dążysz, o czym marzysz? Kogo chcesz kochać, w jaki sposób pracować, jak pozyskiwać dobra materialne? A czego chcesz dla świata – jaki świat będzie najlepszym miejscem dla Ciebie i dla wszystkich Istot? O tym, jak to zrobić, jak subtelnie, bez wysiłkowo zmieniać siebie i świat, będziemy mówić, ćwiczyć, kreować. ZAPRASZAMY :)

Bez korzeni nie ma skrzydeł

Bez mamy i taty, bez babci i dziadka, bez Twoich przodków nie byłoby Ciebie. Jeżeli nie wspomagają Cię energie płynące od członków Twojej rodziny – nie masz siły rozwinąć skrzydeł i latać. Powróć z szacunkiem i wdzięcznością do tych, którzy dali Ci życie, do tych, którzy obdarowali Cię tym, co było ich dziedzictwem. Sięgnij po moc płynącą z rodu i wspierającą Cię w życiu.

Na każdych zajęciach będziemy czyścić i otwierać drogę do naszych przodków, będziemy się pochylać nad tym, co nas skrzywdziło i nad tym co dodało nam sił. Bo nawet, jeżeli nasze „korzenie” są krótkie, słabe i pokręcone, to dzięki nim JESTEŚMY. Kiedy wykorzystamy MOC z nich płynącą – pofruniemy ku Życiu, podejmiemy wyzwania, zmienimy siebie i świat.

Zwierzęta mocy – symbole Twojej wewnętrznej siły

Tradycją ludów rdzennych jest dobieranie dziecku po jego narodzinach zwierzęcego przewodnika. Siła i mądrość tego zwierzęcia miały wspomagać dziecko w jego drodze przez życie. Charakterystyczne cechy miały uzupełniać jego potencjały fizyczne, psychiczne i duchowe. Możemy wykorzystać ten proces również dzisiaj. Wybór zwierzęcia mocy, zasymilowanie jego potencjałów pozwala podnieść poziom wewnętrznej siły, mądrości, sprytu, odwagi, umiejętności chronienia się czy spontanicznej zabawy. Uświadomienie sobie, które ze zwierząt chce Cię wspomagać i obdarować pozwoli Ci się z nim zaprzyjaźnić i poprowadzić w bardziej radosne i spełnione życie. Kogo wybierasz? Tygrysa, lwa, niedźwiedzia czy raczej liska, małą myszkę czy żółwia? Czym Cię obdarują, dokąd poprowadzą? Odkryj to razem z nami!

Iskry Życia

Czy można losując karty psychologiczne dowiedzieć się czegoś nowego o swoim życiu? TAK, Iskry Życia są zbiorem kart opartych na mądrości Kabały, które odkrywają ukryte w podświadomości problemy i pozwalają stopniowo je przezwyciężać. Wątki, które łączą obecną sytuację, tajemnice rodzinne lub istotne wydarzenia z dziejów rodziny i nieświadome blokady - znajdują rozwiązanie, poprzez uświadomienie sobie tych informacji, a następnie ich zharmonizowanie. Karty są losowo wybierane, o przebiegu gry nie decyduje więc terapeuta, ale los. Iskry Życia podsuwają rozwiązanie ujawnionych problemów i odkrywają talenty, umiejętności, możliwości, które do tej pory nie były jeszcze dostrzeżone, odczuwane. Ich wykorzystanie prowadzi do szczęśliwszego i bardziej spełnionego życia.

Tego wszystkiego można doświadczyć podczas warsztatów lub podczas indywidualnego spotkania terapeutycznego.

Zdradzona, porzucona, odtrącona? Zwycięska i spełniona!

Wiele kobiet doświadczyło w swoim życiu przykrości czy nawet upokorzenia – od swoich mężów, partnerów, szefów czy nawet koleżanek bądź przyjaciółek. Poczucie bycia odtrąconą, porzuconą, przejście przez traumatyczny rozwód, mobbing czy brak szacunku w pracy – te trudne doświadczenia kładą się cieniem na dalszym życiu kobiety. Co zrobić, aby przetransformować te uczucia, zmienić ból w siłę, rozpacz w zrozumienie, lęk w miłość – do siebie, do innych ludzi, do świata. Jak ponownie poczuć w sobie MOC, która prowadzi do spełnionego życia?

O tym będziemy mówić na naszych spotkaniach. Będziemy wspominać i planować przyszłość, robić ćwiczenia i uczyć się relaksować. Będziemy budować swoją wewnętrzną siłę, opartą na zrozumieniu, uważności, życzliwości i autentyczności.

Każde spotkanie będzie trwało 2 godziny i każde z nich będzie odrębną całością – zapraszamy na wszystkie spotkania, ale można też wskoczyć na jedno z nich. SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

JAK MĄDRZE I Z MIŁOŚCIĄ WYCHOWAĆ DZIECKO

Dobro dziecka, jego szczęście jest ważne dla rodziców, dziadków, opiekunów, jest ważne dla całego społeczeństwa, a nawet dla przyszłości Ziemi. Ale jak to zrobić, żeby wychować szczęśliwe, radosne dziecko i doprowadzić je na próg samodzielnego, wartościowego życia? Czy istnieją jakieś uniwersalne reguły, czy wystarczy tylko zaufać swojej intuicji? A może trzeba połączyć miłość, intuicję rodzicielską i reguły sprawdzone przez uznanych znawców dziecięcej psychiki?

Zapraszamy Was na warsztaty, w trakcie których będziemy rozmawiać o tych zagadnieniach – spróbujemy ustalić co pomaga, a co szkodzi w kontaktach z dziećmi, jak radzić sobie z ich agresją, jak z miłością mówić „nie”. A przy tym jak zadbać o swoje granice, czas dla siebie, rozwój osobisty, aby móc prowadzić udane życie i stać się dla dziecka autentycznym przykładem dobrego, spełnionego istnienia.

JESTEM – OD POCZĘCIA DO SPEŁNIONEGO ŻYCIA – FIZYCZNY, PSYCHICZNY I DUCHOWY ROZWÓJ CZŁOWIEKA

CYKL WARSZTATÓW DLA RODZICÓW (lub przyszłych rodziców) oraz KAŻDEGO, KTO CHCE SIĘ DOWIEDZIEĆ, JAKIE BŁĘDY POPEŁNIONO W JEJ/JEGO ŻYCIU

Serdecznie zapraszamy Was na cykl warsztatów (3 lub 4 spotkania), w trakcie których prześledzimy prawidłowe etapy rozwoju człowieka od poczęcia, aż po uzyskanie pełnego rozkwitu. Będziemy się skupiać na kluczowych momentach życia, na istotnych, niezbędnych potrzebach dziecka i nastolatka i na ich zaspokojeniu lub błędach, które wtedy popełniono. Swoją uwagą ogarniemy różne płaszczyzny życia – poziom fizyczny, psychiczny i duchowy.

Warsztaty są adresowane do rodziców lub przyszłych rodziców, aby ta naturalna wiedza uchroniła ich od popełniania niepotrzebnych błędów, ale też dla wszystkich osób, które chcą prześledzić własny rozwój. Uświadomienie sobie, w którym momencie popełniono błędy w opiece i wychowaniu pozwala przynajmniej częściowo skorygować te niefortunne zdarzenia i przywrócić harmonię w życiu.

Magiczne Kolory i Energie czyli pożytki płynące z czakroterapii

Kolory otaczają nas wszędzie, kolory to życie, różne aspekty życia. Wiedziano o tym już tysiące lat temu na Wschodzie – wschodni uczeni przyporządkowali ośrodkom energetycznym w ciele (które nazywa się czakrami) konkretne kolory. Na Zachodzie wpływem kolorów na zdrowie i psychikę (a nawet duchowość) człowieka zajmuje się chromoterapia. Tajemnice kolorów i energii, które przez kolory się manifestują będziemy odkrywać podczas kolejnych spotkań.

- Jak poprawić swoje życie – jak dodać sobie energii albo przywrócić spokój
- Jak wspomagać procesy samoleczenia i samoregeneracji
- Jak czerpać z życia pełnymi garściami i jak obdarowywać innych, świat – swoją dobrą energią?

O tym wszystkim i wielu, wielu innych sprawach będziemy rozmawiać i ćwiczyć już od października 2018 w Studio HELIOS (BB ul. Widok 1B).
Zapraszamy serdecznie :)

Język Ciała Krok po Kroku

Świat, Wszechświat przemawiają do nas językiem gwiazd, galaktyk, językiem Żywiołów, które manifestują się jako Ziemia, Woda, Ogień, Powietrze. Przemawia też do nas nasze ciało – kiedy nie słuchamy „głowy”, nie słyszymy, co chce nam powiedzieć umysł – o naszym życiu, postępowaniu, o relacjach i uczuciach – wtedy zaczyna mówić ciało. Każdy fragment ciała, każdy organ przekazują nam swoją opowieść. W tę „tajemną” mowę ciała będziemy się wsłuchiwać na kolejnych spotkaniach. Będziemy odsłaniać tajemnice, rozczytywać wiadomości, które przekazuje nasz organizm, ale będziemy też reagować na te informacje. Uzdrawiające wizualizacje, relaks, różne rodzaje medytacji – tego także będziemy doświadczać podczas piątkowych popołudni. Odkryj z nami język ciała – dla życia w pełni zdrowia, pomyślności i radości.

Sztuka Czytania Znaków, Symboli, Informacji

Pojęcie tajemnicy, tabu wymyślił człowiek, aby usprawiedliwić swoją nieumiejętność czytania przekazów i informacji, które nieustannie przesyła nam samo Życie. Wszechświat mówi – poprzez znaki, symbole próbuje przekazać nam informacje o tym, co dzieje się w naszym życiu i o Istnieniu w ogóle. Odczytywania tych znaków można się nauczyć, można zacząć „rozmawiać” ze Światem, z Życiem. Będziemy mówić o tym jak rozczytywać ten Uniwersalny Język, będziemy też go doświadczać – poprzez zamanifestowane wizje, poprzez przypominanie sobie znaczących snów i marzeń. Zapraszamy Cię do tej fascynującej podróży - zgłębiania siebie i Świata.

Kalejdoskop Emocji

Emocje towarzyszą nam zawsze i wszędzie. Jedne z nich lubimy, cieszymy się, kiedy nam towarzyszą, inne są dla nas trudne, nieprzyjemne – często staramy się ich unikać lub je wypierać. A wszystkie emocje są nam niezbędne do życia – te trudne chronią nas przed niebezpieczeństwem zewnętrznym i wewnętrznym, te dobre wypełniają nasze życie kolorami i światłem. Wyrusz z nami w cykliczną podróż poznawania i przeobrażania swoich emocji. Dzięki temu odnajdziesz siebie, a w Twoim życiu pojawi się więcej świadomości i harmonii.

Podczas krótkiego wykładu poznamy znaczenie poszczególnych emocji, a następnie dzięki zastosowaniu medytacji, wizualizacji i relaksacji będziemy je „oswajać”, transformować. Przeżyj z nami tę „EMOCJONALNĄ” przygodę.

SYLWE "STAR" czyli GWIEŹDZISTY SYLWESTER w Studio Dakini

Zapraszamy na Gwieździste powitanie Nowego 2018 Roku w Studio Dakini.
Spotkanie z otwartym sercem, z wdzięcznym spojrzeniem w mijający rok, patrzeniem w Gwiazdy ;) , radosnym śmiechem i upojeniem dźwiękami.
Będziemy odkrywać nowe Gwiazdy i pokazywać je Światu. Będziemy kreować symbole szczęścia na 2018 i dowiemy się o ich znaczeniu i działaniu w życiu.
To będzie budząca radość zabawa!

W planie:
- kółko poznania z radosnym wspomnieniem 2017
- medytacja Świętej Przestrzeni Serca
- Twój osobisty Symbol Szczęścia na 2018
- narodziny Gwiazd
- magiczny pokaz Gwiazd w swoich Gwiazdozbiorach
- losowanie Mandali - odkrywanie wewnętrznego potencjału
- spontaniczny i energetyczny taniec
- życzenia dla Siebie, Polski i Świata na 2018
- Noworoczny Koncert Mis i Gongów Tybetańskich w intencji serca

To Sylwester pojawiających się Gwiazd, zostawiamy w nim miejsce na „niespodziewane”, na radosne niespodzianki, które może zgotować Życie. Mamy konkretne plany, ale zostawiamy też przestrzeń, na to, co zechce się wydarzyć ...
Zapraszamy Was serdecznie

Prosimy, aby każdy z Was przyniósł coś pysznego, przygotowanego z miłością i chęcią podzielenia się z innymi. Ciasta, sałatki wegetariańskie, owoce, przekąski – wspólne biesiadowanie przy stole zastawionym życzliwością, przyjaźnią, otwartością (prosimy, aby przynieść tylko wegetariańskie posiłki).

Startujemy od godziny 18.30, a kończymy około 02.00 – 03.00 już w Nowym Roku.
Stroje zupełnie niezobowiązujące :)

Koszt: 111 złotych.
Zapis gwarantuje zaliczka 31zł na konto Dakini (nr konta: Dakini, Aleksandra Żochowska Bielsko-Biała 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945) lub bezpośrednio w Studio

Zgłoszenia: dakini@dakini.pl, tel.531 576 198

Serdecznie ZAPRASZAMY
Dakini Alexandra i Maria Kerth

Psychodrama

„Życie to nie teatr” pisze Edward Stachura, a potem dodaje „Ty i ja – teatry to są dwa, Ty i ja”...

Czy odgrywamy w swoim życiu teatr, czy gramy role? I tak, i nie. NIE, bo nasze życie jest (albo powinno być) nieustannym rozwojem, na który wpływają niekontrolowalne czynniki i stąd jest ono nieprzewidywalne i zaskakujące. TAK – bo wszyscy żyjemy według wzorców, których uczymy się w rodzinach, szkołach, na przyjęciach, w kościele. Psychologia mówi o tak zwanych skryptach czyli scenariuszach postępowania w określonych sytuacjach – wiemy jak należy zachować się w restauracji, u dentysty, w podróży, u cioci na imieninach. Jeżeli znamy te scenariusze, czujemy się bezpiecznie, jeżeli nie – odczuwamy niepewnośći zakłopotanie. Przypomnij sobie moment, kiedy w eleganckiej restauracji nie jesteś pewna w jaki sposób zjeść kraba lub kiedy na biznesowym przyjęciu nie wiesz, z kim witać się wpierw, a z kim później. Przypomnij pierwsze chwile w nowym schronisku lub hotelu, pierwsze spacery po nieznanym mieście. Wątpliwości, brak poczucia bezpieczeństwa, czasem niepokój i dlatego aby poczuć się dobrze, bezpiecznie - niezmiennie trzymamy się znanej roli i tracimy plastyczność zachowania. Wchodzimy w rutynę, w sztywne ramy, które zamiast dawać nam poczucie bezpieczeństwa – zaczynają nas ograniczać.

Proponujemy Ci cykl spotkań, na których będziesz mieć możliwość doświadczenia, jak czujesz się w swoich rolach życiowych – które z nich są dla Ciebie wykarmiające, a które Cię usztywniają, ograniczają Twój kontakt z życiem. Pozwól sobie na tę przygodę: zabawę, a równocześnie poznawanie siebie z zupełnie innej strony. Doświadczysz, które role chcesz dalej odgrywać, a które już się przeżyły i warto z nich zrezygnować. Nauczysz się też zmieniać swoje zachowania, na bardziej plastyczne i dające spełnienie.

Każde spotkanie jest zamkniętą całością, możesz przychodzić na wszystkie (serdecznie zapraszamy) lub wpadać do nas (czyli do DAKINI BB ul. Partyzantów 44 tel. 531 576 198) od czasu do czasu. Sprawdź terminy w Kalendarium na www.dakini.pl lub www.dobryogien.pl

E"MOC"JE – w Nich Jest MOC

Emocje towarzyszą nam od urodzenia – te dobre i te tak zwane „złe”, trudne. Nie da się od nich uciec, można je wprawdzie zamrozić, zablokować, ale wtedy funkcjonujemy jak „zombi” – prawie nieżywi, bez witalności, a nawet bez sensu życia.

Są ważne, są bardzo ważne, ale czasem, kolokwialnie mówiąc, „zalewają” swoją intensywnością, nie pozwalają dobrze i spokojnie żyć. Dlatego tak istotna jest praca z emocjami, zrozumienie powodów, dla których pojawiają się w tak intensywnej formie, umiejętność ich przeżycia i ułagodzenie, aby nie były niszczące.

Zapraszamy do Studia DAKINI (Bielsko-Biała ul. Partyzantów 44, tel. 531 576 198) na cykl spotkań, na których będziemy pracować z emocjami: z lękiem, gniewem, smutkiem, frustracją, poczuciem krzywdy, żalem, depresją. Krótki wykład o danej emocji, a później ćwiczenia – w różnych formach i poznanie sposobów na łagodzenie emocjonalnych „wybuchów”. Dzięki tej pracy zrozumiesz co dzieje się w Twoim wnętrzu, a emocje będą Twoimi sprzymierzeńcami, a nie „niszczycielami” Twojego życia.

Druga część piątkowego wieczoru będzie zaproszeniem do medytacji w ruchu (medytacji dynamicznej lub medytacji kundalini według Osho), aby móc w bezpiecznej formie uwolnić zalegające afekty czyli wytrząść, wyoddychać, wytańczyć zablokowane w ciele smutki, żale, napięcia.

Kwantowe samouzdrawianie

Serdecznie zapraszamy na jednodniowe warsztaty, na których można będzie uczyć się, próbować i doświadczać technik wywodzących się z praw fizyki kwantowej. Część z nich będzie rozwijać naszą kreatywność, część będzie służyć w procesie samouzdrawiania, a nawet pomocy innym. Proponowane ćwiczenia oparte są na metodzie Chirurgii Fantomowej, sposobie wspomagania leczenia i samouzdrawiania opracowanym przez Panią Vivien Norę Nix. Ogród Uzdrowienia, Kosmiczna Klinika, wirtualna pigułka, autoregeneracja kręgosłupa to tylko kilka przykładów proponowanych ćwiczeń, które w znaczący sposób mogą wspierać procesy samoregeneracji i umożliwiać udzielanie pomocy osobom bliskim.

Zachęcamy do wspólnej zabawy i nauki – dla własnego i innych pożytku ;-)

Warsztaty odbędą się 24 czerwca 2017 (sobota) w Pszczynie ul. Bogedaina 5/4 – w STUDIO JOGI I ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA JOGA MEDICA – w godzinach od 09.30 do 17.30

Instruktor prowadzący – Maria Kerth (www.dobryogien.pl)

Cena warsztatów: 140 złotych (przy wpłacie zaliczki w kwocie 50 zł do dnia 12.06.2017 cena warsztatów 120 złotych)

Nr konta ING 32 1050 1315 1000 0091 4107 6845

Zapisy mailowe lub telefoniczne: studio@jogamedica.pl tel. do Marioli Ciesielskiej 605 88 53 41 lub melesb@wp.pl tel. do Marii Kerth 505 965 226

ODKRYWAJĄC MEDYTACJĘ – SPOTKAJ SIEBIE

Czy pomyślałeś, dlaczego od jakiegoś czasu tyle mówi się i pisze o medytacjach i wizualizacjach? Czy to tylko moda, czy może ważny temat, istotna sprawa? Dlaczego ten rodzaj pracy ze sobą przyciąga uwagę wielu ludzi?

Świat w którym obecnie żyjemy jest pełen pośpiechu, hałasu, stresu. Aby wywiązać się ze wszystkich obowiązków często niedosypiamy albo źle, nerwowo śpimy, nieracjonalnie się odżywiamy, brakuje nam czasu na przyjemności,rozrywki. Zarówno nasze ciało jak i umysł funkcjonują na granicy wytrzymałości.Istnieją jednak sposoby, którymi możemy sobie pomóc, techniki, które stosowane regularnie przywracają wewnętrzną harmonię i dobry stan psychofizyczny. Takimi sposobami są właśnie: medytacje, wizualizacje, relaksacje.

Czym różnią się one od siebie?

Relaksacje – to techniki wspomagające proces wyciszania, odpoczynku, odprężenia. Najprostszą z nich jest poobiednia drzemka  lub zwyczajny spacer. Ale istnieją też techniki, na wykonanie których potrzeba tylko kilku minut dziennie (np. trening autogenny Schultza) – a stopniowo – dzień po dniu stajemy się spokojniejsi i wyciszeni.

Wizualizacje – to procedury którymi można wpływać na realizację swoich życiowych planów i marzeń. To pierwszy stopień do materializacji celów, do nadania pożądanego kierunku swojemu życiu. A wszystko to robione w miły, bezbolesny ;-) sposób.

Medytacje (a w zasadzie techniki medytacyjne) – to nabywanie umiejętności harmonijnego współdziałania wszystkich poziomów, które tworzą człowieka – czyli fizjologii, psychiki i duchowości. To proste techniki, które są pomocne w wyciszeniu umysłu do tego stopnia, aby moc nawiązać kontakt ze swoim „centrum”, „duszą”, „boskim pierwiastkiem”. Kiedy odnajdujemy swoją prawdziwą życiową drogę, swój autentyczny „plan na życie” – świat wewnątrz i na zewnątrz nas staje się prosty i klarowny.

Zapraszamy na warsztaty do Studia DAKINI (BB ul. Partyzantów 44, tel. 531 576 198) w dniu 21.05.2017 (niedziela) w godzinach od 10.00 do 17.00, w czasie których DOŚWIADCZYMY I PRZEĆWICZYMY te odmienne sposoby poznawania siebie. Podczas spotkania będzie czas na poznanie podobieństw i różnic między tymi metodami, na wybór właściwej drogi do odkrywania i transformowania siebie.

Cena warsztatów: 90 złotych

WZNOSIMY SIĘ – wakacyjny warsztat rozwojowy z jogą w tle

Lato to czas, kiedy sprzyja nam cała przyroda – słońce, ciepło, obfitość owoców i warzyw – kolorowy, przyjazny czas. Ta paleta barw, otaczające nas piękno ułatwia nam zadbanie o siebie, wspomaga podnoszenie poziomu energii.

WZNOSIMY SIĘ – to hasło, które będzie nam towarzyszyć przez kilka letnich dni, podczas odpoczynku w Rycerce, na który serdecznie ZAPRASZAMY! Jak ptaki, lekko, do góry, jak baloniku – bez wysiłku, wzwyż, w ten sposób będziemy wznosić się na wyżyny kondycji fizycznej i psychicznej.

Co konkretnie będziemy robić:
 • Praktyką jogi z pranayamą będziemy pracować z ciałem – nad jego elastycznością, nad odwracaniem procesów starzenia się, a równocześnie ćwiczenia te wpłyną na harmonię ciała, umysłu i duszy.
 • Przywracać będziemy świadomość ciała, zaprzyjaźnimy się z nim, otoczymy uważnością i delikatnością
 • Nauczymy się, jak radzić sobie z napięciem w ciele, jak niwelować stres i jego skutki
 • WZNIESIEMY poziom energii w ciele na długi czas
 • Uświadomimy sobie, co ściąga nas w „dół”, jakie stany emocjonalne, jakie stare mechanizmy i wzorce
 • Poprzez wizualizacje i inne ćwiczenia energetyczne stworzymy NOWY OBRAZ SIEBIE
 • Poznamy narzędzia, które w codziennym życiu umożliwią nam dobre funkcjonowanie – z radością, lekkością i spokojem
 • Co wieczór wsłuchamy się w dźwięki mis i gongów, które będą regenerować nasze ciała na poziomie komórkowym, ukoją nasze umysły i będą łączyć się z naszymi duszami
 • Spacerując pośród pobliskich lasów i gór będziemy mogli wsłuchiwać się we własne wnętrza, a co rano i wieczór usiądziemy do wspólnej medytacji
 • Będzie też czas na zabawę, na bycie ze sobą, na rozmowy, wymianę doświadczeń
Zapraszamy Was do RYCERKI (Agroturystyka Państwa Radwaniaków) w dniach od 19 do 23 lipca 2017 – to piękne i przyjazne miejsce, z rewelacyjna kuchnią i pełną życzliwości i ciepła opieką naszych Gospodarzy. A my czyli prowadzące warsztaty Oleńka Żochowska i Marysia Kerth – jak zawsze damy to, co w nas najlepsze

Cena warsztatów: 750zł (pary: 700zł)
Zaliczka: 150zł na konto Dakini (nr w zakładce „kontakt” na stronie www.dakini.pl) przy wpłacie zaliczki do 30.04 koszt 700zł (pary: 650zł)

Nr konta: Dakini, Aleksandra Żochowska
20 1140 2017 0000 4002 0292 7945

W cenie zawarty udział w warsztatach oraz koszt pobytu i wyżywienia. Dojazd we własnym zakresie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Aleksandra Żochowska i Maria Kerth

Obudź wiosnę w sobie i w świecie

Zapraszamy serdecznie na wiosenne warsztaty w dniach 01 – 02 kwietnia 2017 do Tarnawy, pomiędzy Wadowicami a Suchą Beskidzką.

Pierwsze wiosenne dni zachęcają do zrobienia dla siebie czegoś dobrego, do przebudzenia swojego ciała, umysłu i Duszy. Zimowy sen za nami, rozpoczyna się czas wiosennego rozkwitania. Rozkwitaj z nami – obudź swoje ciało ćwiczeniami jogi, wyczyść i doładuj swój umysł wizualizacjami i głębokim relaksem, podaruj swojej Duszy kąpiel w dźwiękach mis i gongów, rozświetl się medytacjami.

A wszystko to w pięknym miejscu, w Kominkowym Spichlerzu, tak zwanym „domu z duszą”. Wprawdzie pokoje są tu duże, mieści się w nich 5 – 6 – 9 osób, ale wszystko jest ekologiczne, czyste, świeże. A gospodarze przemili.

Zapraszamy Cię – kiedy budzisz w sobie wiosnę, kiedy gości w Tobie harmonia – tworzysz wokół siebie harmonijny, dobry świat. Rozkwitaj do pięknego życia.

Warsztaty rozpoczynamy w sobotę 01.04.2017 o godzinie 10.00, a zakończymy w niedzielę 02.04.2017 po obiedzie.

Cena warsztatów: 200 zł za zakwaterowanie i wyżywienie (1 śniadanie, 2 obiady, 1 kolacja + do dyspozycji kawa, herbata, zioła) + 200 zł za udział w warsztatach.

Sylwester w DAKINI

W tym roku, a w zasadzie na przełomie 2016 i 2017 roku zapraszamy Was na SYLWESTRA w Studio DAKINI. Każdy Sylwester jest inny, niepowtarzalny, taki też będzie ten nadchodzący ;-)

Będziemy brać udział w zabawach ruchowych i słownych, będą chwile zadumy i kreowanie pomyślności i dobrostanu w Nowym 2017 Roku. Będziemy „tańcować”, ale i medytować. A zaraz po północy Oleńka zagra koncert na misach i gongach.

To naprawdę Sylwester inny niż wszystkie. Zostawiamy w nim miejsce na „niespodziewane”, na radosne niespodzianki, które może zgotować Życie. Mamy konkretne plany, ale zostawiamy też przestrzeń, na to, co zechce się wydarzyć...

Zapraszamy Was serdecznie. Prosimy, aby każdy z Was przyniósł coś pysznego, przygotowanego z miłością i chęcią podzielenia się z innymi. Ciasta, sałatki wegetariańskie, owoce, przekąski – wspólne biesiadowanie przy stole zastawionym życzliwością, przyjaźnią, otwartością.

Startujemy od godziny 18.30, a kończymy około 02.00 – 03.00 już w Nowym Roku. Cena Sylwestra to 111 złotych.

Serdecznie ZAPRASZAMY :)

Aleksandra Żochowska i Maria Kerth

Realizuj plany, spełniaj swoje marzenia

Plany, projekty, marzenia – tak łatwo o nich mówić, a tak trudno je realizować. W nadchodzącym sezonie chcę Ci zaproponować pracę nad lepszym radzeniem sobie z wdrożeniem w życie Twoich planów i projektów, nad szybszą i bardziej skuteczną materializacją Twoich marzeń – tych realnych i tych bardziej fantazyjnych.

Każde spotkanie jest odrębną całością, na każdym będziemy omawiać jakiś aspekt, etap realizacji planów lub marzeń. Ale nie tylko będziemy omawiać – będziemy dyskutować, precyzować, a przede wszystkim ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć… Zaopatrz się już dziś w jakiś piękny zeszyt i zapraszamy od września 2016 !

Mam nadzieję, że po kilku spotkaniach wspólnie będziemy świętować Twoje zwycięstwa i sukcesy :)

Otwórz wrota do skarbca swojej mądrości + gra Satori

Wiesz wszystko, czasem tylko nie wiesz, że wiesz ;)

Zapraszamy Cię na cykl spotkań, z których każde jest „zamkniętą całością” i na których będziemy się zastanawiać, dyskutować, robić ćwiczenia, doświadczać. Jak można sięgnąć do podświadomości, jak się z nią skontaktować? Jak ominąć wewnętrznego cenzora, który nie dopuszcza do świadomości cennych informacji ukrytych wewnątrz nas? A co z Nadświadomością, z naszym Wyższym Ja, z Jaźnią, z Prawdziwą Naturą? Jak do nich dotrzeć, jak otworzyć się na nieustannie spływające inspiracje...

To wszystko będzie tematem naszych kolejnych spotkań. Będziemy się spotykać raz w miesiącu, w piątek od godz. 17.45 do 19.45, a później (od godz. 20.00 do ukończenia) - zapraszamy na GRĘ SATORI.

Twórcą tej gry jest Colin Tipping, autor „Radykalnego Wybaczania” i jego żona JoAnn. Wybaczanie może przyjść w różny sposób, jednak podstawą wszystkich scenariuszy przebaczenia jest uświadomienie sobie WŁASNYCH blokad, starych, trujących wzorców, matryc, skryptów.

Gra SATORI pozwala skonfrontować się z nimi, pozwala „zajrzeć” w podświadomość i rozbroić te z nich, które wprowadzają chaos i cierpienie w nasze życie. Pozwala uświadomić sobie, że tak naprawdę powinniśmy przebaczyć przede wszystkim sobie...

Osoby biorące udział w tej grze twierdzą, że nawet jednokrotne skonfrontowanie się poprzez grę ze swoją podświadomością jest czasem silniejsze i bardziej efektywne niż kilka miesięcy terapii.

Zapraszamy Was serdecznie – RAZEM zmieniajmy siebie i świat.

Kreatywne wglądy w swoje życie + Medytacja Dynamiczna (na przemian z medytacją Kundalini)

Jak zmienić swoje życie na bardziej szczęśliwe, jak zobaczyć o co nam tak naprawdę w życiu chodzi? Mogą nam w tym pomóc tak zwane Kolorowe Obrazki czyli wyklejanie Mapy Marzeń. Ale nie tylko to. Zapraszamy na comiesięczne spotkania, na których oprócz Map Marzeń tworzonych, aby „pooglądać” kolejne aspekty swojego życia, będziemy pobudzać prawą półkulę mózgu w jeszcze inne sposoby. Jakie? Będziemy się uczyć rozwiązywania konkretnych problemów poprzez mapowanie, przekonamy się, jakie znaczenie ma cytat wybrany przez każdego z nas na dany miesiąc, będziemy tworzyć kreatywne historie, które połączą nas z podświadomością. Czyli - zapraszamy na Kolorowe Obrazki, ale w nowej odsłonie – bogatszej, bardziej twórczej.

A później, tego samego piątkowego wieczoru zaprosimy Was na jedną z odsłon medytacji w ruchu czyli albo na Medytację Dynamiczną albo na Medytację Kundalini.

Medytacja Dynamiczna, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo intensywna i dlatego w szybki sposób pozwala uwolnić się od niechcianego bagażu emocjonalnego. Medytacja Kundalini pobudza energię zgromadzoną w dole kręgosłupa i obdarowuje witalnością i radością. Obie świetnie służą naszemu ciału, psychice i Duchowi ;)

Wczasy z chirurgią fantomową

Zapraszamy na wczasy z chirurgią fantomową, które odbędą się w Rycerce Górnej w dniach od 13 do 17 lipca 2016. Chcemy Ci zaproponować czas kreacji i radości – harmonijne wejście w każdy dzień medytacjami i pokłonami, ćwiczenia jogi, chwile relaksu z misami i gongami, i wizualizacje, które mogą skonkretyzować Twoje plany życiowe. A do tego chirurgia fantomowa, która sama w sobie jest zabawą, a równocześnie jej techniki w zasadniczy sposób mogą poprawić zdrowie Twoje i Twojej rodziny.

Zapraszamy osoby, które już „dotknęły” chirurgii fantomowej, ale też te, które są w niej biegłe. Zapraszamy również osoby, które dopiero chirurgii chcą się nauczyć. Wspólnie będziemy ćwiczyć, bawić się i uczyć, wspólnie będziemy doświadczać i wypoczywać. A wszystko to w swobodnej, „domowej” atmosferze, w pięknym otoczeniu beskidzkich lasów.

Miejsce, do którego Was zapraszamy jest wielokrotnie przez nas sprawdzone. Gospodarzami są przemili, otwarci Dorotka i Krzysiu Radwaniak, których dom będzie nas gościł przez tych kilka dni.

KOSZT WCZASÓW:

750 złotych (720 złotych, jeżeli całość wpłacona jest do 30.05.2016)

690 złotych od osoby dla par (660 złotych, jeżeli całość wpłacona jest do 30.05.2016)

Zaliczka: 150 złotych od osoby (konto na stronie www.dakini.pl)

Nowe techniki samoleczenia i samoregeneracji

Samoleczenie? – TAK, TAK, TAK – TO MOŻLIWE! Także pomoc innym, kiedy cierpią - jak najbardziej!

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty na których zaprezentujemy nowe, ale proste techniki wywodzące się z chirurgii fantomowej, a oparte na zasadach fizyki kwantowej. „ Powrót narządów do przeszłości”, do ich najlepszego stanu, techniki pracy z układem nerwowym (m.in. synchronizacja półkul „zamkiem błyskawicznym”), witalizacja narządów i wiele, wiele innych :)

Praca na zajęciach związana jest z pobudzeniem wewnętrznej kreatywności, ale oparta na ściśle określonych i sprawdzonych zasadach. To równocześnie bardzo poważny proces (uczysz się przecież jak pomóc sobie i innym), a także świetna, twórcza zabawa.

Jeżeli więc chcesz wiedzieć więcej, zyskać techniki, które pomogą Ci reagować w trudnych, nagłych sytuacjach, jeżeli chcesz wspomagać swoje zdrowie i piękny, młody wygląd – ZAPRASZAMY :)

Czas Relaksu

Zapraszamy na spotkanie, które pozwoli Ci wyrwać się z nieustannego pośpiechu, chaosu, stresu. Spotkanie, w trakcie którego możesz przyjrzeć się sobie, możesz się ze sobą zaprzyjaźnić. Różne formy relaksacji, wizualizacji, a przede wszystkim medytacji i ćwiczeń Qigong pozwolą Ci zgromadzić energię, która wspomoże procesy samouzdrawiania lub Twój rozwój, „rozkwitanie” w różnych aspektach życia.

Rozpieszczaj Swoje Wewnętrzne Dziecko

Witajcie Kochani :-)))

Zapraszamy na pełen dobrej energii i cudownych barw, weekend z warsztatem

"ROZPIESZCZAJ SWOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO"
w terminie
24-25 października 2015
w Ustroniu Jaszowcu

zapraszają Iwona i Marysia :-))))

Większość z nas wie, że dobre dzieciństwo, to dobry start w życie. Niestety, niewielu z nas jest w 100 procentach zadowolonych z tego, co działo się w początkach naszego życia. U jednych było lepiej, u innych gorzej, ale nawet, jeżeli rodzice nas kochali, to często nie byli świadomi naszych prawdziwych potrzeb, a tym samym nie mogli ich zaspokoić. Dlatego też tworzyły się w naszej psychice braki, poczucie niezrozumienia czy nawet opuszczenia, odrzucenia. I oczywiście, nikt z nas nie chce oskarżać rodziców, nikt nie chce wytaczać przeciwko nim ciężkich dział zarzutów, gniewu, rozczarowania. Ale… Nasze wewnętrzne dzieci potrzebują uleczenia, zrozumienia, dopieszczenia. Teraz, kiedy jesteśmy ludźmi dorosłymi, tylko my możemy nasze wewnętrzne dzieci otoczyć opieką, tylko my możemy je uleczyć. Zapraszamy na warsztaty, na których poznamy potrzeby naszych wewnętrznych dzieci i postaramy się te oczekiwania, pragnienia zaspokoić. Różnymi technikami (nie tylko wizualizacjami ;-) będziemy dopieszczać te wewnętrzne maluchy, aby każde z nich przemieniło się w kreatywne, radosne MAGICZNE DZIECKO.

Nasze wewnętrzne dzieci, a tym nas :-) rozpieszczać będzie również Alinka Danielewicz, grając na kryształowych misach podczas wieczornego koncertu :-)

Kochani, spotykamy się 24 października tj. w sobotę o godzinie 10.00 w Hotelu Ondraszek w Ustroniu Jaszowcu i razem bawimy się (jak na dzieci przystało) do niedzielnego popołudnia 25 października.

Cena warsztatu wraz z pakietem pobytowym i z noclegiem to 380 złotych

UWAGA ZNIŻKA

Te osoby które zapiszą się na warsztaty do 04 października i potwierdzą to wpłatą zadatku w wysokości 150 złotych otrzymują 50 złotych zniżki na warsztat, czyli w sumie zapłacą za całość tylko 330 złotych.

Przy zapisie potwierdzonym wpłatą po 04 października koszt warsztatów wynosi 380 złotych

Cena zawiera:
- warsztaty tematyczne
- medytacje
- wizualizacje
- pokłony
- koncert na misach kryształowych
– nocleg w pokoju dwuosobowym z łazienką
– 1 x śniadanie
– 2 x obiad
– 1 x kolacja

Zadatek w wysokości 150 złotych należy wpłacić najpóźniej do 18.10.2015, w celu uzyskania zniżki do 04.10.2015

- w tytule wpłaty proszę wpisać Ustroń oraz imię i nazwisko uczestnika warsztatu

Centrum Szkoleniowo–Rozwojowe ''Volatum” Iwona Grzesicka ING BANK ŚLĄSKI - 67 1050 1070 1000 0091 3142 6034

* zadatek nie polega zwrotowi

ZOSIA SAMOSIA lub POMYSŁOWY DOBROMIR – techniki samo regeneracji, wspomagania leczenia, kreowania wzorca zdrowia i witalności

Samoleczenie? – i owszem, to możliwe! Pomoc innym, kiedy pojawiają się ból, dysfunkcje? – tak, jak najbardziej!

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty na których nauczysz się prostych technik wywodzących się z chirurgii fantomowej, a opartych na zasadach fizyki kwantowej. Wirtualne pigułki, energetyczne pędzle, autoregeneracja kręgosłupa, techniki odmładzania, oczyszczania i wiele innych.

Praca na zajęciach związana jest z pobudzeniem wewnętrznej kreatywności, ale oparta na ściśle określonych i sprawdzonych zasadach. To równocześnie bardzo poważny proces (uczysz się przecież jak pomóc sobie i innym), a także świetna, twórcza zabawa.

Jeżeli więc chcesz wiedzieć więcej, zyskać techniki, które pomogą Ci reagować w trudnych, nagłych sytuacjach, jeżeli chcesz wspomagać swoje zdrowie i piękny, młody wygląd – ZAPRASZAMY ;)

PARA MIESZANA może ZAKOCHANA ;)

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: Jak znaleźć partnera albo partnerkę, z którym/którą będziemy szczęśliwi i spełnieni. Na co zwracać uwagę? Czemu się przyglądać?

Część z nas już jest w związku, który raz bardziej, raz mniej jest dla nas satysfakcjonujący, dobry i bezpieczny. Jak postępować, jak sprawić, aby budować szczęście dzień po dniu. Jak zrozumieć partnera/partnerkę? Jak gasić emocjonalne pożary i pielęgnować kwiaty miłości?

Inni ze zdumieniem odkrywają, że u ich boku pojawia się kolejny partner/ kolejna partnerka, a kłopoty w związku znowu takie same. Jak to się dzieje, że „przedmiot” czyli dobry, udany związek się nie zmienia, a zmienia się tylko kolejny nauczyciel (czyli kolejny Ukochaniec lub Ukochana).

Na te wszystkie pytania próbowali dać odpowiedź już starożytni Grecy i Rzymianie. To oni stworzyli wzorce kobiecości i męskości nadając im postać Bogiń i Bogów. Ta wiedza, często dziś pomijana, niezauważana może pomóc w poszukiwaniu Tej Jedynej/ Tego Wyjątkowego. Do tej wiedzy sięgał Carl Gustaw Jung i jego uczniowie.

Także i my spróbujemy poprzyglądać się tym archetypicznym, wzorcowym połączeniom. Na kolejnych spotkaniach będziemy odkrywać swoje wewnętrzne boginie i bogów, będziemy się przyglądać swoim emocjonalnym potrzebom i poszukiwać takich „zestawów” cech, które są dla nas u płci przeciwnej najbardziej pożądane, odkrywając jaki bóg lub bogini je reprezentuje.

Zapraszam do odkrywania siebie, swoich wewnętrznych potencjałów, a zarazem do odkrywania różnych wzorców męskości u naszych partnerów lub wzorców kobiecości u naszych Ukochanych (obecnych lub potencjalnych ;-)

Jesteś zalotną Afrodytą czy zaradną Ateną? A może zawsze wolną Artemidą lub opiekuńczą Demeter?

Kogo szukasz? Władczego Zeusa czy namiętnego Aresa? A może pięknego, inteligentnego Apolla lub kreatywnego, nieujarzmionego Dionizosa?

Zapraszam Cię do odkrywania wewnętrznej Bogini/Boga, aby żyć pełniej, szczęśliwiej i stworzyć udany, radosny związek ;)

I. Boginie i Bogowie czyli nasze wewnętrzne archetypy kobiecości i męskości 09.09.2015 (środa)
II. Zeus i Hera – małżeństwo doskonałe? 07.10.2015 (środa)
III. Zeus i Atena – małżeństwo z rozsądku 04.11. 2015 (środa)
IV. Ares i Afrodyta (a w tle Hefajstos) – szaleństwo namiętności 09.12.2015 (środa)
V. Apollo i Artemida – białe małżeństwo 13.01.2016 (środa)
VI. Demeter i Persefona – miłość macierzyńska 17.02.2016 (środa)
VII. Posejdon i Demeter – nienawiść z powodu niespełnionej namiętności 02.03.2016 (środa)
VIII. Hades i Persefona – miłość Lolitki 06.04.2016 (środa)
IX. Hermes i Hestia – łączenie przeciwieństw 11.05.2016 (środa)
X. Inanna – miłość, wolność, wolna wola 08.06.2016 (środa)

TERMINY NA SOBOTNIE SPOTKANIA RELAKSACYJNO - MEDYTACYJNE:
19.09.2015 – POWAKACYJNE POWROTY
17.10.2015 – KOLORY I SKARBY JESIENI
07.11.2015 – PRZEBACZANIE I ODPUSZCZANIE
12.12.2015 – OBDAROWYWANIE
09.01.2016 – NOWE POCZĄTKI
06.02.2016 – WALENTYNKOWE IMPRESJE
19.03.2016 – WIOSENNE PRZEBUDZENIE
02.04.2016 – ODRODZENIE
14.05.2016 – WSZYSTKIE KOLORY TĘCZY
11.06.2016 – WEWNĘTRZNE MAGICZNE DZIECKO
02.07.2016 – WOLNOŚĆ I SWOBODA

GŁÓWKA NIE OD PARADY – NO TO OD CZEGO?

Umysł, jego prawa, reguły, ale i tajemnice – nieustannie nas zachwycają i zadziwiają. Ale umysł przysparza nam również wielu cierpień – wymyśla swoje wewnętrzne filmy, tworzy nieprawdopodobne historie, „trzyma się” starych wydarzeń i krzywd (prawdziwych lub wyimaginowanych).

Dlatego poznanie umysłu, przyjrzenie się zasadom jego funkcjonowania i przede wszystkim dostrzeżenie możliwości pracy z umysłem stają się w dzisiejszych czasach niezbędne.

Ilość informacji, które nas zalewają, nieustanny pośpiech i wynikający z niego stres powodują dysfunkcje w naszej psychice. Z tego też powodu zapraszamy na cykl mini wykładów połączonych z prostymi ćwiczeniami, które pozwolą „odświeżyć” i oczyścić nasz umysł.

Każde spotkanie jest niezależną całością, ale zapraszamy oczywiście na cały cykl comiesięcznych spotkań:

I. Mózg i umysł – czy to to samo?
II. Mózg jako zbiór trzech niezależnych komputerów – do czego przyda mi się taka wiedza? Sprawdź i zastosuj ;-)
III. Mózg Buddy – czy ja też go mam?
IV. Prawda czy fałsz – jak postrzega Twój mózg?
V. Pamięć – dlaczego warto o niej pamiętać ;-)
VI. Kij czy marchewka – czym karmisz swój umysł?
VII. Eksplozja świadomości
VIII. Wieża Duszy – świadomość pomiędzy głową a sercem
IX. Kalejdoskop stanów świadomości
X. Alchemia umysłu

KOLOROWE OBRAZKI czyli ZAPROJEKTUJ SWOJE ŻYCIE NA NOWO

Zapraszamy na cykl spotkań w trakcie których będziemy się przyglądać różnym aspektom naszego życia. Ale nie tylko przyglądać – czyli nie tylko gadać, ale i tworzyć!

Każde spotkanie poświęcone będzie jednej z dziewięciu części tworzących Siatkę Bagua (czyli Magiczny Kwadrat). Osiem równych części i środkowa dziewiąta to sfery naszego życia, które nieustannie się podlegają zmianie. Będziemy się zastanawiać, co w każdej z nich należy zmienić, a następnie stworzymy Mapę Marzeń (Życzeń), która dotyczyć będzie tego wybranego aspektu.

Połączymy nasze lewe i prawe półkule (omawianie tematu + wyklejanki), a to uczyni nas genialnymi i szczęśliwymi ;-)

Czyli reasumując: w czasie jednego spotkania wybieramy któryś z aspektów życia, omawiamy ewentualne zmiany i wyklejamy lub rysujemy Mapę Marzeń.

Obudź swoje Magiczne Dziecko i baw się razem z nami ;)

A poszczególne tematy to:

I. Czym jest Siatka Bagua (Magiczny Kwadrat) 25.09.2015 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00
II. Nowy Początek + Rodzina 23.10.2015 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00
III. Bogactwo i Dobrobyt 20.11.2015 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00
IV. Sława i Reputacja 11.12.2015 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00
V. Miłość i Małżeństwo 22.01.2016 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00
VI. Dzieci, Dziedzictwo, Przyszłość 26.02.2016 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00
VII. Podróże i Życzliwi Ludzie 18.03.2016 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00
VIII. Ścieżka Życiowa, Kariera 22.04.2016 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00
IX. Wiedza i Rozwój Osobisty 20.05.2016 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00
X. Centrum (zdrowie fizyczne i psychiczne) 24.06.2016 (piątek) w godz. 18.00 – 20.00

Prowadzący: Maria Kerth
Miejsce warsztatów: Studio DAKINI Bielsko-Biała ul. Partyzantów 44 (tel. 531 576 198)
Cena: 30 złotych

MEDYTACJA DYNAMICZNA I MEDYTACJA KUNDALINI

Osho, jeden ze wschodnich Nauczycieli i Mistrzów twierdził, że ludziom Zachodu trudno jest medytować w klasycznej pozycji na poduszce lub w pozycji stojącej, dlatego, że jest w nich dużo niepokoju, wewnętrznego gwaru i chaosu. Dlatego zaproponował jako fazę początkową – medytację w ruchu.

My także zapraszamy, do doświadczenia tego rodzaju medytacji. Poprzez intensywny ruch, potrząsanie ciałem, szybki, niekontrolowany oddech – w ciele pobudzane są fale energii, które „wylewają się” na zewnątrz, zabierając ze sobą złość, agresję, lęk, smutek, rozpacz i inne trudne emocje zalegające w naszych ciałach. Dzięki temu odkrywamy wewnętrzną przestrzeń i kontaktujemy się z odwieczną głęboką ciszą.

Raz w miesiącu, w piątek w godzinach od 20.00 do 21.30 zapraszamy do uczestnictwa w tym oczyszczającym doświadczeniu. Medytacja dynamiczna, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo intensywna i dlatego w szybki sposób pozwala uwolnić się od niechcianego bagażu emocjonalnego. Medytacja kundalini pobudza energię zgromadzoną w dole kręgosłupa i obdarowuje witalnością i radością.

ZAPRASZAMY :)

KWANTOWY MOST DO SPEŁNIONEGO ŻYCIA

Zapraszamy na kilkugodzinne warsztaty, na których poprzez ćwiczenia i zabawy będziemy tworzyć most do spełnionego życia :)

Proste techniki wykorzystujące prawa fizyki kwantowej w połączeniu z wyobraźnią i kreatywnością płynącymi z prawej półkuli naszego mózgu, pozwolą na tworzenie nowych możliwości zmian w życiu i transformacji różnych jego aspektów.

Zdrowie, odmładzanie i upiększanie ciała (i Duszy ;-), praca, relacje, pomyślność finansowa to tylko niektóre aspekty, w których będziemy tworzyć nową rzeczywistość.

Masz wakacje – pobaw się z nami! Pracujesz – tym bardziej przyłącz się do nas – kreuj i baw się!

ZAPRASZAMY :)

OWOCE NASZEGO ŻYCIA – NIESIEMY PLONY :)

15 sierpnia obchodzimy Święto Plonów (w chrześcijaństwie święto Matki Boskiej Żniwnej). Dlatego chcemy przyjrzeć się, jakie są nasze osiągnięcia w życiu, jakie plony już zbieramy, co świętujemy.

Wiemy także, że to co dziś myślimy, czujemy, robimy przyniesie plony w najbliższych tygodniach, miesiącach, latach.

Przyjrzyjmy się RAZEM jaki niesiemy plon – dziś, a jaki szykujemy sobie i światu - jutro.

Zapraszamy :)

RYCERKA

Zapraszamy Was na długi majowy weekend (01-03.05.2015) do Rycerki, na warsztaty "WIOSENNY OGRÓD EMOCJI". Tym razem będziemy przyglądać się naszym emocjom, tym "dobrym" i "złym" czyli tym radosnym i tym trudnym. Będziemy o nich rozmawiać, będziemy uczyć się jak je transformować, tak, aby nasze życie stawało się coraz bardziej świadome, radośniejsze i piękniejsze. Znajdziemy czas na ćwiczenia związane z tym tematem, na medytacje, pokłony ;-), relaksacje i inne przyjemności.

W końcu - będzie już wtedy WIOSNA w rozkwicie, warto więc, aby rozkwitały nasze uczucia :)

Warsztaty rozpoczniemy w piątek 01.05.2015 ok. godziny 11.00, a zakończymy w niedzielę 03.05.2015 po obiedzie (czyli ok.godz. 15.00). Cena warsztatów to 360 złotych, a w niej:

- 2 noclegi
- pyszne jedzenie (2 x śniadanie, 3 x obiad, 2 x kolacja)
- całodniowy program warsztatów
- nocne Polaków rozmowy ;-)

Dla osób, które przyjeżdżają ze współmałżonkiem, ze współpartnerem (razem zamieszkującym) lub dla mamy z córką lub synem (lub dla taty w podobnej konfiguracji) - proponujemy zniżkę 20% dla drugiej osoby :)))

Serdecznie Was zapraszamy :))) Zgłoszenia prosimy przesyłać na mój adres mailowy (melesb@wp.pl) lub na adres mailowy Iwonki Grzesickiej (gaka@op.pl)

W związku z tym, że musimy już wpłacić zaliczkę za nasz pobyt, prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 150 złotych na poniższe konto

Iwona Grzesicka Centrum Szkoleniowo Rozwojowe "Volatum"

ING  - 67 1050 1070 1000 0091 3142 6034

ŚRODY PO MERKURYM

Merkury (grecki Hermes) to Bóg inteligencji, kreatywności, nieustannego rozwoju. Ze skrzydełkami przy kapeluszu i sandałach z lekkością przemierza czas i przestrzeń. Jako jedyny z Bogów potrafił przenikać do Hadesu " krainy Zmarłych" i bez szwanku z niej powracać. Ten Bóg właśnie będzie patronował naszym środowym spotkaniom, abyśmy mogli z lekkością i radością przemierzać wewnętrzne krainy własnej psychiki, zgłębiać jej tajniki, lepiej poznawać siebie i świat. Te mini warsztaty psychologiczne będą się odbywać raz w miesiącu i trwać dwie godziny.
Będziemy poruszać ważne sprawy, które stanowią istotę naszego codziennego życia.

ZAPRASZAM !
Maria Kerth

Kreatywność? Oczywiście!    ↑    

Serdecznie zapraszamy na cykl wykładów i ćwiczeń zatytułowany „KREATYWNOŚĆ? OCZYWIŚCIE!” W czasie siedmiu popołudniowych, trwających 2,5 godziny spotkań raz w miesiącu, chcemy Wam zaprezentować różne aspekty życia, w których spontaniczna kreatywność jest nieodzowna. Proste ćwiczenia, które można zastosować bezpośrednio po warsztatach ułatwią twórcze podejście do życia, aby było coraz lepsze i bardziej spełnione.

Każde spotkanie jest odrębną całością (czyli nie trzeba być na wszystkich spotkaniach, aby wziąć coś dla siebie ;-), ale połączone razem pozwolą przyjrzeć się i doświadczyć, czym tak naprawdę jest KREATYWNOŚĆ

Depresja    ↑    

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), do roku 2020 depresja może stać się pierwszą na liście chorób - chorobą śmiertelną! Stres, niehigieniczny tryb życia, brak słońca przez kilka miesięcy w roku - wszystkie te czynniki mogą powodować przedłużający się zaniżony nastrój lub depresję. Aby tego uniknąć, proponujemy warsztaty, na których:

- możesz się dowiedzieć jakie są objawy depresji u kobiet i mężczyzn (aby móc natychmiastowo przeciwdziałać pojawiającemu się problemowi)
- poznasz szereg prostych ćwiczeń, które podnoszą poziom energii, a tym samym mogą pomóc w niwelowaniu przyczyn powstawania depresji
- dowiesz się jak pomóc bliskiej osobie, którą często dotyka zaniżony nastrój lub która już cierpi na depresję
- poszerzysz swoją wiedzę o chromoterapii (czyli leczeniu kolorami) i możliwościach wykorzystania właściwej diety w przeciwdziałaniu depresji

Warsztaty przeznaczone są dla każdego z nas, aby problem depresji nigdy nas nie dotknął lub abyśmy potrafili poradzić sobie z cierpieniami naszych bliskich, których depresja przygniata.
Szczególnie zachęcam terapeutów - to wiedza, która pomaga przywrócić osobom cierpiącym komfort radosnego życia.

Asceta czy smakosz czyli jak się "bujasz" z jedzeniem    ↑    

Serdecznie zapraszamy na cykl mini warsztatów dotyczących JEDZENIA, ale niekoniecznie w wersji dietetycznej, a raczej psychologicznej, filozoficznej, duchowej nawet! Spróbujemy zgłębić nasze relacje ze spożywanym pokarmem ;-), ale też powiązania naszego stylu jedzenia z seksem, kreatywnością, z emocjami i marzeniami. Zadamy sobie pytanie, czy zmieniając sposób jedzenia możemy odmienić swoje życie (nie tylko figurę, ale przede wszystkim sposób działania, funkcjonowania).

Planujemy dziesięć spotkań, z których każde jest odrębną całością:

1. Po co jesz? 26.09.2014
2. Emocje a jedzenie – jak to się łączy 24.10.2014
3. Jak szykujesz i „zjadasz” swoje marzenia 21.11.2014
4. Jedzenie a kreatywność i umiejętność materializacji 19.12.2014
5. Komunia serc czy komunia przy posiłku?
6. Jedzenie a Twój „układ” z czasem
7. Jesteś tym, co jesz czyli jak DZIAŁASZ w życiu
8. Jedzenie a seksualność
9. Transformacja życia, transformacja jedzenia (a może na odwrót?)
10. Smaki jedzenia a smaki życia

ZAPRASZAMY !

Dodaj lekkości swojemu ciału. Praktyczne warsztaty regeneracji i witalizacji ciała    ↑    

Od września 2014 rozpoczynamy cykl praktycznych warsztatów, które będą wspomagać poprawę kondycji, zdrowia i urody naszego ciała. Każde spotkanie, a będzie ich dziesięć, poświęcone będzie jakiemuś fragmentowi ciała. Poprzez króciutki wykład, wizualizacje, medytacje, ćwiczenia energetyzujące będziemy „troszczyć się” o tę część ciała, będziemy ją czyścić, regenerować, witalizować, upiększać. Dzięki temu nasze ciało odzyska zdrowie i wewnętrzną promienność, stan, który jest naturalny i którego powinniśmy doświadczać w każdym momencie!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY ;)

Oto program kolejnych spotkań:

1. Nogi i stopy – PÓJŚCIE DO PRZODU 12.09.2014
2. Ręce – MATERIALIZOWANIE 17.10.2014
3. Podbrzusze – EMOCJE 07.11.2014
4. Nadbrzusze – WITALNOŚĆ 12.12.2014
5. Nerki – LĘKI
6. Serce – MIŁOŚĆ
7. Płuca – WOLNOŚĆ
8. Kręgosłup – WEWNĘTRZNE JA
9. Głowa – DECYZJE
10. Całe ciało - HARMONIA

Dobra komunikacja - dobre porozumienie    ↑    

STUDIO DAKINI 07.06.2014

Serdecznie zapraszamy na jednodniowe warsztaty, dotyczące najważniejszego chyba aspektu w naszym życiu – POROZUMIENIA.

A co to znaczy dobre porozumienie i jak je osiągnąć ?
O tym właśnie będziemy mówić w czasie warsztatów:
- O dobrym porozumieniu ze sobą i z innymi
- O tym, czy porozumienie i komunikacja to jedno i to samo, a może wcale nie ;-)
- O komunikacji „zwykłej” i poprzez „wewnętrzną prawdę”
- O porozumieniu z „Ziemi” i z „Nieba”
- O sztuce milczenia

Tematów do omówienia jest wiele, wiele różnych możliwości ich przedstawienia ale i doświadczenia. Życie zachęca do plastyczności, niepowtarzalności, do autentycznego komunikowania siebie w każdej chwili – zachęcamy więc do wzięcia udziału w tym spontanicznym KOMUNIKACYJNYM wydarzeniu, aby coraz lepiej i skuteczniej porozumiewać się ze sobą, innymi, z całym światem ;)

07.06.2014 Studio DAKINI – BB ul. Partyzantów 44, w godz. 10.00 – 18.00
Cena: 130 złotych

Jednodniowe odosobnienie    ↑    

W DN. 30.08.2014 (SOBOTA)

Zapraszamy na jednodniowe „odosobnienie” podczas którego możesz DOŚWIADCZYĆ, czym jest stan WEWNĘTRZNEJ CISZY. W milczeniu, w skupieniu tylko na sobie możesz otworzyć się na BYCIE, na bezgłośne zadawanie sobie pytania: Kim – Czym Jestem? Jaki jest sens mojego życia, mojego Istnienia? Możesz też po prostu wypocząć, oderwać się od pośpiechu, działania, stresu.

Co proponujemy:
- Medytację klasyczną (na poduszce) i medytację chodzoną
- Medytację w ruchu (medytację KUNDALINI wg OSHO)
- Ćwiczenia Qi Gong
- Ćwiczenia relaksacyjne


ZAPRASZAMY do Studia HELIOS (B-B ul. Widok 1B) w dn. 30.08.2014 (sobota) w godz. 10.00 – 18.00
(zapisy: 502 714 484 Jadwiga Koziołek)
Prowadzenie: Maria Kerth (psycholog, terapeuta), ćwiczenia Qi Gong – Jolanta Zajączkowska (instruktor)
Cena warsztatów: 90 złotych

Strony: www.studiohelios.com.pl i www.dobryogien.pl

Powiew miłości    ↑    

JEDNODNIOWE WARSZTATY W DN. 10.05.2014

1. Czym jest (lub nie jest) MIŁOŚĆ
2. Przekonania, wzorce, matryce – "Cóż Wiemy o Miłości"?
3. W jakim języku miłości mówisz -różne języki miłości
4. Czy motyle w brzuchu latają na zawsze – czyli jak zmienia się miłość
5. Fazy miłości – gdzie Ty teraz jesteś (w której fazie)?
6. Jakie są rodzaje miłości i czy potrafisz je rozpoznać?


ZAPRASZAMY do Studia HELIOS (B-B ul. Widok 1B) w dn. 10.05.2014 (sobota) w godz. 09.00 – 17.00
(zapisy: 502 714 484 Jadwiga Koziołek)
Prowadzi: Maria Kerth (psycholog, terapeuta)
Cena warsztatów: 130 złotych
Po warsztatach: Spotkanie Relaksacyjno-Medytacyjne „Powiew Miłości” – dla uczestników warsztatów – bezpłatnie, dla pozostałych osób: 30 złotych

Strony: www.studiohelios.com.pl i www.dobryogien.pl

Kolory miłości     ↑    

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty
13-14 kwiecień 2013

Część I
Czy pamiętasz jak byłaś / byłeś zakochany? Czy zdarzyło się to jeden raz, czy było wiele takich wydarzeń w Twoim życiu? Czy każdy raz był taki sam, czy inny? CZYM W TAKIM RAZIE JEST MIŁOŚĆ, jakie są jej kolory, odcienie…
1. Czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie
 • Czym różni się miłość od przyjaźni, pożądania, wzajemnej atrakcyjności
 • Jakie są czynniki wpływające na poczucie wzajemnej atrakcyjności
 • Rodzaje miłości: storge, agape, eros, ludus, pragma, mania (i ich kolory…)
2. Fazy miłości
 • Pierwotne wzorce zakorzenione w dzieciństwie (style przywiązania)
 • Intymność – namiętność – zobowiązanie
 • Sześciofazowa dynamika związku
3. Co o miłości mówi biochemia naszego mózgu
 • Oksytocyna – dopamina – adrenalina – jaki jest Twój chemiczny wzorzec miłości
 • Czy ten wzorzec można zmienić?
4. Czy możliwa jest miłość bezwarunkowa?
 • Miłość z Ziemi czy z Nieba, a może po prostu MIŁOŚĆ
 • Czy istnieje cos takiego jak prawdziwy altruizm?

Osoba prowadząca:
Maria Kerth – psycholog, terapeuta
www.dobryogien.pl www.dobryrozwoj.pl

Część II
Będzie o tym, jak to się dzieje, że się lubimy, kochamy, a mimo to mówimy słowa, których często żałujemy… Zdarzyło Ci się coś takiego? Dlaczego czasami chcesz coś powiedzieć, ale nie możesz, nie potrafisz, boisz się… Jak wychodzić z sytuacji konfliktowych zwycięsko? W różnych kolorach wychodzą słowa z Twoich ust...

1. Sytuacje konfliktowe w relacjach międzyludzkich- różne kolory komunikacji
 • Skąd się biorą konflikty?
 • Różne strategie wychodzenia z sytuacji konfliktowych
 • A jak Ty się zachowujesz w takich sytuacjach?
 • Test prawdę Ci powie…

2. Czasami trzeba być mediatorem w związkach
 • O co chodzi w mediacjach?
 • Piramida rozwiązywania problemów w relacjach
 • „Złote pytanie”, które prowadzi do rozwiązania konfliktu
3. Umiejętności komunikacyjne przydatne w związkach
 • Jakiego koloru jest empatia?
 • Co i jak mówić, by w związku wibrowało kolorowo?
 • A co z kłótniami?

Osoba prowadząca:
Dorota Szczepanik - trener biznesu i rozwoju osobistego
www.dobryrozwoj.pl www.dorotaszczepanik.pl

Czy wiesz, że osoby wybierające biel, jako główny kolor swojej stylizacji, są indywidualistami, często będąc na jakimś etapie swojego życia, w którym szczególnie gotowe są na zmiany? W wizerunku zewnętrznym wybierając ten kolor, możesz powiedzieć o sobie, że jesteś osobą prawą, uczciwą i moralnie nienaganną. Nawet nie przypuszczasz jak ważną rolę odgrywa kolor w naszym życiu, w kontekście prywatnym, ale również zawodowym. W ogólnym znaczeniu istotą spójnego wizerunku jest nasze zachowanie, odpowiednio dobrany strój oraz jego kolorystyka. Praktykowanie zasad stylizacji barwą, może polepszyć Twoje relacje z innymi, odnaleźć miłość lub dodać jej pikanterii…

Część III
1. Psychologia koloru w kreowaniu wizerunku
 • Miłosne pierwsze wrażenie.
 • Jakie informacje można odczytać z Twojego wyglądu?
 • Stylizacja w której nikt Ci się nie oprze.
 • Kolory które postarzają i odejmują lat.

2. Analiza kolorystyczna
 • Jak wybierać kolory do swojego typu urody?
 • Dobór stroju do kolorów włosów
 • Zestawienia kolorów i ich przydatność na co dzień.

3. Ubarwione przyciąganie miłości.
 • Stylizacja w poszukiwaniu miłości lub na randkę.
 • Kolory i wzory, modelujące Twoją sylwetkę.
 • Wpraw się w dobry nastrój ubiorem.
 • Seks w wielkim mieście – czyli co każda kobieta powinna mieć w swojej szafie.

Osoba prowadząca:
Agata Zolich - ekspert ds. wizerunku i osobista stylistka
www.ministerstwowizerunku.pl www.osobistastylistkagatazolich.com


Cena: 370 zł - jest ceną promocyjną- chcemy zachęcić wszystkie osoby biorące w nich udział do radosnej pracy ze sobą – poprzez zdobywanie wiedzy, ćwiczenia, wizualizacje. W cenie napoje, przekąski, ciepły posiłek. Data: 13-14 kwiecień 2013 godz. 10-17
Gdzie: Bielsko- Biała, ul. K. Miarki 3 ( ośrodek jogi)
Zapisy: do.szczepanik@gmail.com tel. 668 426 174

Będzie radośnie jak zawsze i bardzo kolorowo:)

Poznaj siebie (2012)     ↑    

W czasie tegorocznych wakacji (2012), podczas wczasów w Istebnej poruszaliśmy temat związany z naszymi trzema pod-osobowościami: Wewnętrznym Magicznym Dzieckiem, Okrutnym Krytykiem i Racjonalnym Dorosłym. Doświadczyliśmy, jak ważna jest to wiedza, jak bardzo porządkuje nasze życie. Każda z tych części bowiem jest nam potrzebna, każda spełnia istotną rolę. Dziecko jest aspektem wewnętrznej swobody, radości, spontaniczności i niczym nie ograniczonej kreatywności. Krytyk chroni nas przed nieuzasadnioną brawurą, przed nadmiernym folgowaniem sobie, przed „szaleństwami”. Jednak jego wypaczona postać blokuje i sabotuje prawie wszystkie nasze działania, niszczy nasze plany, projekty, marzenia. Dorosły próbuje nadać naszemu życiu rozsądny kierunek, stara się abyśmy sprostali wymaganiom życia, ale bez radości Dziecka i ochrony Krytyka, często czuje się bezradny i zablokowany.
Kiedy znamy te trzy części siebie, kiedy ofiarujemy im wewnętrzną przestrzeń, kiedy uczymy je harmonijnego współdziałania – nasze życie staje się radosne i spełnione. Wiele osób, które nie mogły być na wczasach prosiło, aby ten temat poruszyć na naszych spotkaniach weekendowych. W związku z tym, że temat jest obszerny, że podczas jego zgłębiania zajmujemy się nie tylko przyswajaniem wiedzy, ale bierzemy także udział w wielu ćwiczeniach – proponuję, aby warsztaty miały dwie części:

- pierwsza w dniach 27 – 28 października 2012 w czasie której omówimy wszystkie pod-osobowości, a następnie przyjrzymy się jak dokładnie funkcjonuje nasze WEWNĘTRZNE MAGICZNE DZIECKO (wykłady, ćwiczenia, wizualizacje)

- druga w dniach 08 – 09 grudnia 2012 podczas której poznamy WEWNĘTRZNEGO KRYTYKA i RACJONALNEGO DOROSŁEGO (również wykłady, ćwiczenia i wizualizacje). Zastanowimy się również, jak te pod-osobowości funkcjonują w nas, a jak na zewnątrz, jak się między sobą komunikują, a jakie komunikaty i do kogo wysyłają podczas relacji – tych z najbliższymi ale i z innymi osobami (współpracownikami, kolegami, nieznajomymi).

Warsztaty będą miały miejsce w pięknej sali w domu u Oli i Adama Kos w Mazańcowicach nr 769.

Cena warsztatów (każdej z części) – 320 złotych

Serdecznie zapraszam
Maria

Wykreuj siebie (2012)     ↑    


Zapraszamy Państwa serdecznie na warsztaty „WYKREUJ SIEBIE”. Warsztaty te mają na celu zaproponowanie Paniom i Panom konkretnej wiedzy o kreowaniu własnego wizerunku – tego zewnętrznego (poprzez pracę ze stylistką), psychicznego (poprzez docenienie własnych niepowtarzalnych cech osobowości) i społecznego (poprzez naukę asertywnej komunikacji i swobodnego wyrażania siebie). W trakcie trwania warsztatów zaproponujemy Państwu zasady i reguły, które umożliwią przyjrzenie się sobie, a dzięki temu możliwość wykreowania prawdziwego, spójnego z wewnętrzną prawdą o sobie – wizerunku. W czasie warsztatów zaproponujemy Państwu wiele ćwiczeń i wizualizacji, dzięki którym – poprzez doświadczenie – nauczycie się Państwo nowych, pożądanych wzorców prezentowania siebie. A wszystko to w swobodnej, miłej, przyjaznej atmosferze :)

                               SERDECZNIE ZAPRASZAMY
                                 Maria, Dorota i Agata    

  Program Warsztatów:
WIZERUNEK ZEWNĘTRZNY (i nie tylko, gdyż „JAK CIĘ WIDZĄ…”)
Zapewne wiesz i nie raz tego doświadczyłaś, że ludzie najpierw oceniają po wyglądzie. Jak myślisz – ile razy ktoś patrząc na Ciebie wystawił Ci ocenę? A ile razy sam tak robiłeś, oceniając innych? Dlatego, aby w każdej sytuacji wypaść jak najlepiej proponujemy Ci zajęcia z doradcą do spraw stylizacji i wizerunku. Na naszych warsztatach dowiesz się jak wydobywać atuty i ukrywać mankamenty sylwetki. Poznasz zasady tworzenia własnej perfekcyjnej stylizacji, dzięki wiedzy z zakresu doboru fasonów i odpowiedniej kolorystyki. Poznasz sekrety zawsze atrakcyjnego, interesującego wyglądu oraz sposoby podnoszenia samooceny za pomocą stroju i dodatków.
    1. Zasady stylizacji pierwszego wrażenia.
    2. Wydobywanie atutów i ukrywanie mankamentów sylwetki
    3. Modowe trendy na sezon jesień /zima

Osoba prowadząca:
Agata Zolich - ekspert ds. wizerunku i osobista stylistka
www.ministerstwowizerunku.pl
www.osobistastylistkagatazolich.com

WIZERUNEK SPOŁECZNY
1.Czym jest asertywność i dlaczego pomaga w relacjach z innymi?
2.Skąd wiem, jaka/ jaki jestem, czyli kreowanie swojego wizerunku
3.Jak mówić, kiedy emocje buzują
4.Jak odmawiać, by budować swoją siłę i poczucie wartości
5.Rozmówki damsko- męskie

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że nie potrafiłaś odmówić? A może zrobiłeś coś, czego nie chciałeś zrobić, a potem byłeś na siebie zły? Albo czy zastanawiałaś się, jak to jest być kobietą pewną swojej wartości, która potrafi powiedzieć co myśli i jednocześnie jest szanowana, podziwiana, kochana? A jak to jest być takim mężczyzną?
Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź na naszych warsztatach, w części poświęconej asertywności. Dowiesz się, jak budować poczucie własnej wartości i swoją wewnętrzną siłę, ucząc się, jak rozmawiać z ludźmi w różnych, trudnych sytuacjach. Nauczysz się, jak asertywnie odmawiać nie wpadając w poczucie winy. Poznasz także wiele ciekawych elementów damsko-męskiej komunikacji.

Osoba prowadząca:
Dorota Szczepanik - trener biznesu i rozwoju osobistego
www.dobryrozwoj.pl   
www.dorotaszczepanik.pl

WIZERUNEK PSYCHICZNY

Czy wiesz kim jesteś? Ile tak naprawdę o sobie wiesz? Co chcesz pokazać na zewnątrz?
Jak masz zaprezentować się z najlepszej strony, jeżeli nie wiesz, co tą najlepsza stroną jest?
Na warsztatach przyjrzysz się sobie, swoim potrzebom, pragnieniom, swoim zaletom i wadom. Zdecydujesz – JAK CHCESZ SIEBIE PREZENTOWAĆ :)

1. Celowość autoprezentacji
2. Diagnoza własnych plusów i minusów (zalet i słabości)  
3. Pochwała słabości
4. Potrzeby i powinności własne vs czyjeś (rodzinne, społeczne, kulturowe, religijne)
5. Własna hierarchia ważności (wartości, celów, potrzeb)
6. Czynniki umożliwiające kreowanie siebie (idea, czas, energia, sposoby realizacji)

Osoba prowadząca:
Maria Kerth – psycholog, terapeuta
www.dobryrozwoj.pl
www.dobryogien.pl

Cena warsztatów – 350 złotych jest ceną promocyjną- chcemy zachęcić wszystkie osoby biorące w nich udział do radosnej pracy ze sobą – poprzez zdobywanie wiedzy, ćwiczenia, wizualizacje.

Zapisy:
Dorota Szczepanik
do.szczepanik@gmail.com
668426174

Data:
24-25.11. 2012

Miejsce:
ul. Chopina 3 - ZHP
Hufiec Beskidzki
Bielsko – Biała

Warsztaty chirurgii fantomowej     ↑    

Chirurgia Fantomowa jest metodą stworzoną przez Panią Vivien Norę Nix. To bezinwazyjna, naturalna metoda wspomagająca leczenie klasyczne, która przywraca porządek i harmonię w ciałach subtelnych człowieka, a konsekwencji pomaga zniwelować choroby i dolegliwości w ciele fizycznym. Warsztaty Chirurgii Fantomowej wg metody Nory Nix mają na celu przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy z klientem.
Część dopołudniowa warsztatów jest częścią wykładową, w czasie której poruszane są ważne, psychologiczne aspekty życia człowieka.
Część popołudniowa (po przerwie obiadowej) przeznaczona jest na ćwiczenie technik chirurgii fantomowej przy stołach zabiegowych .

Każdego dnia proponowana jest medytacja lub wizualizacja, której celem jest – poprzez wprowadzenie w stan głębokiego relaksu – zharmonizowanie ciała i umysłu, pogłębienie koncentracji i skuteczności działania, przydatnej podczas dalszej części warsztatów.

Warsztaty obejmują cztery poziomy:
Poziom podstawowy – 3 dni – wytworzenie narzędzi CHF i pierwsze operacje fantomowe – cena 700 zł

I stopień - 5 dni – techniki czyszczące i regenerujące kościec i narządy wewnętrzne – cena 1000 zł

II stopień - 5 dni – zaawansowane techniki czyszczenia, transformacji i regeneracji narządów – cena 1000 zł

Misteria (Intensywne) – cena 500 zł

Włącz zasilanie energii     ↑    

- doładuj witalność i radość życia; 3 godzinne spotkania relaksacyjno-medytacyjne.

Zapraszam serdecznie na wspólne 3 godzinne spotkania relaksacyjno-medytacyjne.
Nawet jeżeli codziennie pracujesz ze swoją energią – spotkanie z grupą podobnie myślących i czujących ludzi:
- wzmocni Twoją energię,
- poprawi wigor i witalność,
- doda zdrowia Twojemu ciału,
- zharmonizuje Twój umysł.

W czasie spotkania będziemy podnosić własny poziom energetyczny wykorzystując klasyczne techniki medytacyjne, takie jak: pokłony, siedzenie na poduszce, medytacja wg Osho, jak również wizualizacje tematyczne i relaksacje. Każde spotkanie będzie miało swój „temat przewodni” np. OCZYSZCZANIE, HARMONIZOWANIE, PRZEBACZANIE, UZDRAWIANIE, KREOWANIE itp.

Spotkania będą trwały od godz. 17.00 do 20.00.
Miejsce spotkania i ZAPISY: „HELIOS” Studio Wiedzy i Terapii Naturalnych 43-300 Bielsko-Biała ul. Widok 1B tel. 502 714 484 lub (33) 499 00 96.
Cena 1 spotkania 30 zł.

Boginie w każdej kobiecie     ↑    

Dwudniowe (weekendowe) warsztaty umożliwiające odkrywanie różnych aspektów kobiecości (a dla Panów odkrywanie tajemnic ich partnerek )
Cena 270 zł

Czy zdarzyło Ci się myśleć o kobiecości, SWOJEJ KOBIECOŚCI?
Czy zastanawiałaś się jaką kobietą jesteś, jakiego „odcienia” kobiecości w sobie nie lubisz, a jakiego bardzo pragniesz?

Każdy aspekt kobiecości, każdą jej manifestację symbolizuje i wspiera któraś z BOGIŃ.
Twoją niezależnością opiekuje się ARTEMIDA, inteligencją i mądrością ATENA, urokiem i pięknem AFRODYTA.
Kiedy występujesz w roli córki wspiera Cię PERSEFONA, kiedy stajesz się żoną – HERA, gdy świętujesz swoje macierzyństwo pomaga Ci DEMETER.
Dzięki swoim zainteresowaniom możesz wejść w świat tajemnic i mocy jak HEKATE lub zostać „strażniczką ogniska domowego” jak HESTIA.
Możesz też zmierzyć się z głębokimi, często dramatycznymi zmianami w życiu, a wtedy przy Twoim boku pojawi się królewska INANNA.

Kiedy Twoje wewnętrzne Boginie lubią się i przyjaźnią – wtedy również Ty jesteś zharmonizowana i szczęśliwa. Ale co się dzieje, gdy któraś z nich przejmuje władzę i staje się tyranem? Czy może wtedy rzucasz się w wir pracy, bo Twoja Atena nie pozwala Ci na odpoczynek, argumentując, że tyle jeszcze do zrobienia? A może Hestia przytrzymuje Cię w domu i nie pozwala wyjść do świata, do ludzi, do przyjaciół? Albo Hera nieustannie nakazuje Ci chować się w cieniu Twojego męża lub partnera; może Demeter nie pozwala Ci na moment odetchnąć, bo nieustannie czujesz się potrzebna swoim dzieciom?

Jeżeli chcesz DOŚWIADCZYĆ, jak zaprzyjaźnić się ze wszystkimi swoimi Boginiami, NAUCZYĆ SIĘ jak zasiąść z nimi przy „okrągłym stole” – weź udział w warsztatach.

Rozpoznasz swoje mocne strony (dowiesz się które Boginie preferujesz), zetkniesz się ze swoimi słabościami (uwolnisz Boginie, które teraz trzymasz zakneblowane w piwnicy ?), nauczysz się, jak adekwatnie działać w każdej sytuacji (jak używać potencjałów każdej z Bogiń w konkretnej sytuacji).

STAŃ SIĘ SZCZĘŚLIWĄ, ZHARMONIZOWANA KOBIETĄ ŚWIADOMĄ WSZYSTKICH SWOICH TALENTÓW I WSPANIAŁOŚCI.
OBDARUJ NIMI SIEBIE I ŚWIAT!!!

Bogowie w każdym mężczyźnie     ↑    

Dwudniowe (weekendowe) warsztaty o poznawaniu i wykorzystaniu różnorodnych aspektów męskości
Cena 250 zł.

Co to znaczy być PRAWDZIWYM MĘŻCZYZNĄ?
Jaka jest rola mężczyzny dziś – w tym zmieniającym się błyskawicznie świecie?
Czy ma być zdecydowanym szefem, nadającym ton firmie czy czułym mężem, a może szalonym kochankiem lub chłodnym, zdystansowanym intelektualistą albo skutecznym wojownikiem?
A może każda z tych ról jest właściwa – trzeba tylko zdecydować kiedy je zastosować i jak to zrobić – jak użyć swoich licznych talentów, jak przebudzić swoje potencjały.

Każdemu talentowi, każdemu aspektowi życia MĘŻCZYZNY patronuje któryś z BOGÓW:
ZEUS uczy jak władać, jak wskazywać kierunek, jak być LIDEREM.
POSEJDON skłania do zawierzenia swoim pasjom i do przeciwstawienia się konwenansom.
HADES prowadzi do królestwa podświadomości i namawia do odkrywania wewnętrznych skarbów – nowych możliwości, umiejętności.
APOLLO wskazuje jak wykorzystać swoją inteligencję i jak harmonijnie współpracować z innymi.
HEFAJSTOS wspiera odpowiedzialność i głębokie zaangażowanie w pracę.
ARES umożliwia pójście prosto do celu z entuzjazmem i walecznością.
HERMES uczy lekkości i zabawy oraz odkrywania świata i siebie.
DIONIZOS zaprasza do Świętowania Życia.

Mając takie wsparcie BOGÓW można odnaleźć i przywołać SWOJĄ PRAWDZIWĄ NATURĘ, SWOJĄ MĘSKOŚĆ – i świętować ją dzień po dniu.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.
PANOWIE zintegrują siebie, odkryją co w nich silne, twórcze, a co słabsze – z czym trzeba jeszcze popracować.
PANIE dowiedzą się „co w trawie piszczy” czyli odkryją jacy tak naprawdę są ich partnerzy lub zdecydują jakich szukać, aby stworzyć szczęśliwy, kochający
związek.

Boginie i Bogowie w Tobie    ↑    

Zapraszam na warsztaty pozwalające skontaktować się ze swoją kobiecością i męskością.
Co zyskujesz?
Wiedzę o różnych aspektach kobiecości i męskości symbolizowane przez poszczególne BOGINIE i BOGÓW
Możliwość odkrycia swoich kobiecych lub męskich potencjałów – odkrycie PROMIENNEJ BOGINI lub BOGA w sobie
Nawiązanie porozumienia z „wykluczonymi” aspektami własnej psychiki – uwolnienie UWIĘZIONEJ BOGINI lub BOGA
Odkrycie prawdziwych potrzeb w relacji partnerskiej
Uświadomienie sobie KTO stanowi Twoją „drugą połówkę” (który Bóg lub która BOGINI), a dzięki temu możliwość wejścia w harmonijna relację partnerską

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób zainteresowanych stworzeniem dobrego związku, jak i dla terapeutów pragnących poznać archetypiczne matryce relacji damsko-męskich, symbolizowanych przez pary Bogiń i Bogów (np. HERA – ZEUS, AFRODYTA – ARES, PERSEFONA – HADES itp.) Ta wiedza jest niezwykle przydatna w pracy z osobami borykającymi się z problemami emocjonalnymi w relacjach.

Warsztaty odbędą się w dniach 27 do 30 stycznia 2011 w Ośrodku „NAMASTE” - Bielsko-Biała ul. Wilsona 1/1 tel. 501 431 739
Cena warsztatów 450 zł.

Medytacja dynamiczna     ↑    

Nie masz czasu, aby zająć się sobą? W natłoku codziennych obowiązków nie starcza Ci sił, aby zająć się swoim ciałem? Już od dłuższego czasu nie zastanawiałaś się nad sobą, nad tym Kim Jesteś i czego tak naprawdę chcesz?
ZAPRASZAMY NA WEEKENDOWE SPOTKANIE RELAKSACYJNO - MEDYTACYJNE – NA MEDYTACJĘ DYNAMICZĄ ?

W trakcie trwania spotkania możesz:

- poprzez ruch uwolnić napięcie ciała i umysłu

- w bezpieczny sposób wyrzucić z siebie tłumiony gniew i agresję

- zastanowić się nad tym KIM naprawdę jesteś

- poczuć swoją PRAWDZIWĄ NATURĘ

Celem medytacji dynamicznej jest rozluźnienie ciała poprzez ruch, taniec, krzyk, śmiech i płacz. Intensywna praca z ciałem pozwala zredukować stres i powrócić do naturalnego stanu radości i odprężenia. Kontakt z pamięcią Żywiołów w Tobie i w świecie zewnętrznym pozwoli Ci na przypomnienie sobie jaki jest właściwy, harmonijny wzór Twojego funkcjonowania fizjologicznego i psychicznego.

Prowadzenie: Maria Kerth

Cena spotkania to 40 złotych

Warsztaty medytacyjne     ↑    

Dwudniowe (weekendowe) warsztaty pozwalające doświadczyć czym jest : relaksacja, wizualizacja, medytacja
Cena – 250 zł

Czy pomyślałeś, dlaczego od jakiegoś czasu tyle mówi się i pisze o medytacjach i wizualizacjach?
Czy to tylko moda, czy może ważny temat, istotna sprawa? Dlaczego ten rodzaj pracy ze sobą przyciąga uwagę wielu ludzi?

Świat w którym obecnie żyjemy jest pełen pośpiechu, hałasu, stresu. Aby wywiązać się ze wszystkich obowiązków często niedosypiamy albo źle, nerwowo śpimy, nieracjonalnie się odżywiamy, brakuje nam czasu na przyjemności, rozrywki. Zarówno nasze ciało jak i umysł funkcjonują na granicy wytrzymałości. Ale przecież istnieją sposoby, którymi możemy sobie pomóc, techniki, które stosowane regularnie przywracają wewnętrzną harmonię i dobry stan psychofizyczny. Takimi sposobami są właśnie: medytacje, wizualizacje, relaksacje.

Czym różnią się one od siebie?

Relaksacje – to techniki wspomagające proces wyciszania, odpoczynku, odprężenia. Najprostszą z nich jest poobiednia drzemka ? lub zwyczajny spacer. Ale istnieją też techniki na wykonanie których potrzeba tylko kilku minut dziennie (np. trening autogenny Schultza) – a stopniowo – dzień po dniu stajemy się spokojniejsi i wyciszeni.

Wizualizacje – to procedury którymi można wpływać na realizację swoich życiowych planów i marzeń. To pierwszy stopień do materializacji celów, do nadania pożądanego kierunku swojemu życiu. A wszystko to robione w miły, bezbolesny ;-) sposób.

Medytacje (a w zasadzie techniki medytacyjne) – to nabywanie umiejętności harmonijnego współdziałania wszystkich poziomów, które tworzą człowieka – czyli fizjologii, psychiki i duchowości. To proste techniki, które są pomocne w wyciszeniu umysłu do tego stopnia, aby moc nawiązać kontakt ze swoim „centrum”, „duszą”, „boskim pierwiastkiem”. Kiedy odnajdujemy swoją prawdziwą życiową drogę, swój autentyczny „plan na życie” – świat wewnątrz i na zewnątrz nas staje się prosty i klarowny.

Może warto doświadczyć na sobie (a nie tylko przeczytać?) jak to naprawdę działa?
Może warto poświęcić weekend, a później lepiej i spokojniej żyć?

Warsztaty medytacyjne – wersja skrócona     ↑    

Kilkugodzinne spotkanie (sobota lub niedziela od godz. 15 do 20) poświęcone relaksacjom, wizualizacjom i medytacjom na konkretny temat, np. techniki oczyszczające, techniki przebaczania, techniki transformujące, techniki uzdrawiające itp.
Cena jednego spotkania – 60 zł

Warsztaty o śmierci i umieraniu     ↑    

Dwudniowe (weekendowe) warsztaty poruszające temat śmierci, tak trudny i „niewidzialny” w naszej kulturze
Cena 320 zł

SZANOWNI PAŃSTWO !

Od jakiegoś już czasu obiecywałam wielu ludziom i sobie, że przygotuję warsztaty „O Śmierci i Umieraniu”.
To trudny temat, w naszym kręgu kulturowym często traktowany jak „tabu”, którego nie należy dotykać. Jednakże moja praca terapeutyczna, wolontariat w hospicjum, a także zwykłe kontakty z ludźmi coraz częściej przekonywały mnie, że nie można tego problemu pomijać, że należy go z wielką uwagą i troską „dotykać”, rozpatrywać. Było moim doświadczeniem „współbycie” z ludźmi umierającymi, z ich bliskimi. Widziałam i czułam ból ludzi odchodzących i ich rodzin, który wynikał z nieumiejętności znalezienia się w tej sytuacji – a przecież śmierć dotyczy każdego z nas! Niewielu ludzi zna etapy śmierci, a tym samym, nie wie, co w każdym etapie przeżywa chory. Ta niewiedza nie pozwala właściwie, adekwatnie do sytuacji zareagować. Wielu ludzi do końca zaprzecza możliwości ostatecznego odejścia ich bliskich, a wtedy chory nie może nawet pożegnać się z rodziną, z przyjaciółmi. Umiera w poczuciu niezrozumienia, zakłamania, fałszywego wstydu – tak, jakby robił coś złego ...

Warsztaty, które proponuję, będą dotyczyły różnych aspektów śmierci – tej fizycznej, ostatecznej, ale też „śmierci psychicznej” – kiedy czujemy się zdradzeni, kiedy wyrzucają nas z pracy, kiedy doświadczamy niezrozumiałych, traumatycznych wydarzeń w naszym życiu. Wtedy też jakaś część nas umiera. W czasie warsztatów pragnę omówić wiele zagadnień, które śmierci dotyczą, ale także, a może przede wszystkim, chcę nauczyć Państwa pracy z ludźmi umierającymi – pracy z bólem, z łagodzeniem napięcia fizycznego i psychicznego ludzi chorych. Pragnę zaproponować medytacje przebaczania i medytację śmierci, ale również medytacje uzdrawiające.
W czasie trwania warsztatów każdy z nas będzie mógł zetknąć się ze swoimi prawdziwymi poglądami na śmierć i umieranie – poznać swoje lęki.
Dopiero kiedy jesteśmy świadomi naszych faktycznych stanów wewnętrznych – wówczas możemy z nimi efektywnie pracować. Z pożytkiem dla naszego osobistego rozwoju i równocześnie dla dobra i ku pomocy innym – naszym bliskim i być może obcym nam ludziom. Jeżeli problem śmierci i umierania jest dla Państwa z różnych powodów ważny, a orientacyjny program warsztatów wydaje się Państwu „sensowny” i dobry – serdecznie na warsztaty zapraszam.

Duch i materia (pierwsze Spotkanie)    ↑    

Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu wyjazdowych spotkań nazwanych „DUCH I MATERIA”, których celem jest zharmonizowanie ciała i poprawa zdrowia (ćwiczenia jogi i pranayama), głębsza więź ze sobą, poznanie własnego wnętrza (wykłady i ćwiczenia dotyczące naszej psychiki) oraz doświadczenie kontaktu z duchową stroną istnienia (medytacje, wizualizacje). Każde spotkanie jest zamkniętą całością – można wziąć udział w całym cyklu lub w pojedynczych spotkaniach.

Spotkania będą miały różną tematykę i będą dotykały innego aspektu życia. Proponowane tematy to:

MOC ŻYWIOŁÓW W NASZYM CIELE I ŻYCIU
CZAKRY – ENERGETYCZNA STRUKTURA CZŁOWIEKA
PSYCHOSOMATYKA – JAK CIAŁO PRZEKAZUJE INFORMACJE OD NASZEJ PSYCHIKI
COACHING ŻYCIOWY
COACHING DUCHOWY
KREOWANIE OBFITOŚCI
RÓŻNE KOLORY MIŁOŚCI
BARWY ŻYCIA (wpływ kolorów na nasze życie)

Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 24-25-26 czerwca 2011 w Targoszowie (kierunek Sucha Beskidzka). Miejscem naszego spotkania jest nowy obiekt wybudowany w celu prowadzenia w nim warsztatów, przepięknie położony, bardzo wygodny – ze 100 metrową salą do ćwiczeń, tarasem, balkonami, nowoczesna kuchnią (patrz zdjęcia w załączniku).

Podczas pobytu będziemy korzystać z wegetariańskiej KUCHNI ŻYWIOŁÓW

„Żywioły są zawsze i wszędzie. W garnku też. Jest ich pięć, cztery… liczba nie ma znaczenia. Po prostu istnieją we wzajemnym tańcu, wyczuwalne i widoczne. Kuchnia jest magicznym miejscem, w którym można się z nimi bawić, poddać się ich prowadzeniu, doświadczyć mocy żywiołów. Do tego Was zaproszę – będę gotować, opowiadać o energii pożywienia, przemianach i żywiołach. To one będą gośćmi Waszych miseczek. Zapraszam.
                                                                                             Katarzyna Rączka”

Cena spotkania: 390 zł (zakwaterowanie, wyżywienie: 2 śniadania i 3 obiadokolacje, joga i pranayama, część wykładowa, ćwiczenia, wizualizacje, medytacje, koncerty na misach i gongach).

Tematem najbliższego spotkania będą Ż Y W I O Ł Y – potężne energie, które tworzą zarówno cały Wszechświat, jak i ciało człowieka. Ich równowaga jest podstawą wszelkiej harmonii, zdrowia, radości, obfitości. Będziemy się uczyć i doświadczać, jak przywrócić harmonię Żywiołów zarówno w ciele, jak i w swoim środowisku. . W części wykładowej zastanowimy się jak rozpoznać działanie Żywiołów w naszym życiu, z Żywiołami będziemy pracować w jodze, pranayamie, medytacjach i wizualizacjach. Po spotkaniu wyjedziemy zdrowsi, bardziej świadomi, zharmonizowani.


HARMONOGRAM POBYTU:


Piątek 24 czerwca 2011:
10.00 – 12.00 przyjazd do ośrodka
12.00 – 13.30 „kółeczko” – poznajemy siebie
14.00 – 16.00 joga na „dobry początek”
16.30 obiadokolacja
17.30 – 19.30 zajęcia (omówienie Żywiołów, kontakt z Żywiołami poprzez wizualizację)
20.00 – 20.30 pokłony + 15 minut medytacji klasycznej
20.30 – 21.30 kąpiel w dźwięku mis i gongów
Sobota 25 czerwca 2011:
07.00 – 08.30 joga + pranayama
08.30 – 09.00 pokłony + medytacja
09.15 – 10.00 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia (ćwiczenia z Żywiołami, wizualizacje – ZIEMIA, WODA)
12.30 – 14.00 przerwa na II śniadanie
14.00 – 16.30 joga + pranayama
17.00 obiadokolacja
18.00 – 19.30 zajęcia (ćwiczenia z Żywiołami, wizualizacje – OGIEŃ)
19.30 – 20.00 pokłony + medytacje
20.00 – 20.30 medytacja Świętej Przestrzeni Serca
20.30 – 21.30 kąpiel w dźwięku mis i gongów
Niedziela 26 czerwca 2011:
07.00 – 08.30 joga + pranayama
08.30 – 09.00 pokłony + medytacja
09.15 – 10.00 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia (ćwiczenia z Żywiołami, wizualizacje – POWIETRZE, ETER)
12.30 – 14.00 przerwa na II śniadanie
14.00 – 16.30 joga + pranayama
16.30 – 17.00 pożegnanie
17.00 obiadokolacja


Program jogi będzie dostosowany do możliwości wszystkich uczestników.


ZAPISY telefonicznie lub mailowo:
Aleksandra Żochowska tel. 531 576 198 mail: ola@medytacja.net
Maria Kerth tel. 505 965 226 mail: melesb@wp.pl

Zaliczka w kwocie 150 zł płatna gotówką lub na konto Aleksandra Żochowska Bielsko- Biała 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945 z tytułem wpłaty „Udział w spotkaniu czerwcowym”.


Proszę zabrać ze sobą (jeżeli Państwo posiadacie): matę do jogi, poduszki do medytacji,
koc i/lub śpiwór do przykrycia, odzież sportową.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
Aleksandra Żochowska
i Maria Kerth

Mapka dojazdu
Duch i materia (drugie Spotkanie)    ↑    

KOCHANI !!!

 Zapraszamy Was na drugą „edycję” spotkania „DUCH I MATERIA”, która odbędzie się w Targoszowie w dniach 26-27-28 sierpnia 2011. To spotkanie może dla nas wszystkich być „PIĘKNYM ZAKOŃCZENIEM LATA”, jako że odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.
Tematem tego spotkania są  „CZAKRY – ENERGETYCZNA STRUKTURA CZŁOWIEKA”. Podobnie jak poprzednio, nasze spotkanie połączy pracę z ciałem (joga dla wszystkich), oddychaniem (pranayama), umysłem (wykłady, dyskusje, wizualizacje) i duchem (medytacje, bycie „tu i teraz”). Nie zabraknie czasu na zabawę, relaks, spacery – w pięknym otoczeniu gór, lasów - NATURY.

Podczas spotkania postaramy się zgłębić – w wielu aspektach – czym są czakry – skupimy się na nich podczas ćwiczeń fizycznych, będziemy nimi oddychać, zwizualizujemy ich harmonijny ruch , poczujemy siłę.

Czym więc są CZAKRY? Część z Was wie o nich od dawna, część dopiero przygląda się tej wiedzy. Dla mnie czakry to OŚRODKI  ENERGETYCZNE, które wibrują w naszym ciele. Chętnie wyobrażam je sobie, czuję je - jako piękne, krystaliczne fontanny w siedmiu subtelnych kolorach. I tak jak to bywa z fontannami – mogą być harmonijne, tryskające ożywczą energią, ale mogą być też „przymulone” lub nawet wyschnięte. Albo wręcz przeciwnie – mogą „strzelać w górę” bez opamiętania, a przez to rozpraszać energię. Jak to się ma do naszego życia, zdrowia, komfortu fizycznego i psychicznego, do naszej pomyślności finansowej? Kiedy czakry są zsynchronizowane, kiedy taniec ich energii jest skoordynowany i pełen gracji – wówczas jesteśmy zdrowi, radośni, pełni entuzjazmu. Świat wydaje się nam pięknym, bezpiecznym, obiecującym miejscem, w który dobrze jest być ?  Kiedy któraś z czakr (albo wszystkie razem) są nieharmonijne – wówczas wydaje się nam, że coś w życiu się rozsypuje, że przestajemy pasować do świat albo on nie przystaje do nas.

Weźmy pierwszą czakrę – tę czerwoną. Kiedy funkcjonuje, wibruje właściwie – mamy głębokie  poczucie bezpieczeństwa, ufamy sobie, podejmujemy chętnie nowe wyzwania, czujemy swoją siłę. Nieprawidłowe funkcjonowanie tej czakry powoduje nieuświadomione wycofywanie się z wielu korzystnych dla nas sytuacji (co prowadzi często do „zapaści finansowej”), niechęć do podejmowania nowych zadań (z braku sił i zapału), przekonanie, że świat jest trudnym, niebezpiecznym miejscem i nie ma co się wychylać. Albo wręcz przeciwnie – na każdą, nawet błahą sytuację reagujemy złością, agresją, nieustannie musimy „pokazywać siebie” – własne zasługi, zalety, rewelacyjne działania. Zarówno jeden, jak i drugi sposób funkcjonowania jest trudny, przynoszący nam więcej cierpień niż pożytku czy dobra. Stąd zharmonizowanie tej czakry daje natychmiastowe efekty w życiu – zarówno w naszym zdrowiu, naszej psychice (naszych emocjach – więc i w związkach), jak i w sytuacji finansowej. W taki sposób będziemy się przyglądać wszystkim czakrom. Ale nie tylko będziemy gadać ;-) – spróbujemy je poczuć, poprzez koncentrację na nich – przyjrzymy się różnicom we własnym funkcjonowaniu.

Cena spotkania to 390 zł (zakwaterowanie, wyżywienie: 2 śniadania i 3 obiadokolacje, joga i pranayama, część wykładowa, ćwiczenia, wizualizacje, medytacje, koncerty na misach i gongach).

 

HARMONOGRAM POBYTU:

 Piątek 26 sierpnia 2011:
10.00 – 12.00 przyjazd do ośrodka
12.00 – 13.30 „kółeczko” – poznajemy siebie
14.00 – 16.00 joga na „dobry początek”
16.30 obiadokolacja
17.30 – 19.30 zajęcia (czakry -omówienie , kontakt z CZAKRAMI poprzez wizualizację)
20.00 – 20.30 pokłony + 15 minut medytacji klasycznej
20.30 – 21.30 kąpiel w dźwięku mis i gongów

 Sobota 27 sierpnia 2011:
07.00 – 08.30 joga + pranayama
08.30 – 09.00 pokłony + medytacja
09.15 – 10.00 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia (ćwiczenia z CZAKRAMI)
12.30 – 14.00 przerwa na II śniadanie
14.00 – 16.30 joga + pranayama
17.00 obiadokolacja
18.00 – 19.30 zajęcia (ćwiczenia, wizualizacje)  
19.30 – 20.00 pokłony + medytacje
20.00 – 20.30 medytacja Świętej Przestrzeni Serca
20.30 – 21.30 kąpiel w dźwięku mis i gongów  

Niedziela 28 sierpnia 2011:
07.00 – 08.30 joga + pranayama
08.30 – 09.00 pokłony + medytacja
09.15 – 10.00 śniadanie
10.00 – 12.30 zajęcia (ćwiczenia, wizualizacje)
12.30 – 14.00 przerwa na II śniadanie
14.00 – 16.30 joga + pranayama
16.30 – 17.00 pożegnanie
17.00 obiadokolacja
 
Program jogi będzie dostosowany do możliwości wszystkich uczestników.

 
ZAPISY telefonicznie lub mailowo:
Aleksandra Żochowska tel. 531 576 198 mail: ola@medytacja.net

Maria Kerth tel. 505 965 226 mail: melesb@wp.pl
 Zaliczka w kwocie 150 zł płatna gotówką lub na konto
 20 1140 2017 0000 4002 0292 7945
z tytułem wpłaty „Udział w spotkaniu sierpniowym”.  

 

Proszę zabrać ze sobą (jeżeli Państwo posiadacie): matę do jogi, poduszki do medytacji, koc i/lub śpiwór do przykrycia, odzież sportową.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
Aleksandra Żochowska
i Maria Kerth

Mapka dojazdu

 

Sylwester 2011     ↑    

ZAPRASZAMY WAS NA WSPÓLNE PRZYWITANIE NOWEGO ROKU 2012

W planie naszej wspólnej zabawy sylwestrowej:))
- tworzenie obrazowego horoskopu na 2012 rok
- niwelowanie blokad i barier z roku 2011
- energetyzowanie marzeń aby spełniały sie w 2012 roku
- list noworoczny
- energetyzowanie wina
- fajerwerki noworoczne
- medytacja noworoczna
- przywołanie opieki osobistego anioła na 2012 rok
- tańce
- muzyka
- zabawa

Spotkamy się w hotelu ''Jawor'' w Ustroniu Jaszowcu – w tym w którym już kilka razy wspólnie się bawiliśmy.
Rozpoczęcie o godzinie 18.00 dnia 31.12.2011


Koszt imprezy 190zl lub 145zl w cenę wchodzą:
-nocleg w pokoju 2 osobowym lub nocleg na karimatach na sali
-kolacja noworoczna
-zimna płyta
-udział w zabawie
-śniadanie w formie bufetu

190zl od osoby z noclegiem w pokoju
145zl od osoby z noclegiem na karimacie - hotel daje koc i ręczniki

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w pokojach prosimy o możliwe szybkie zgłoszenie w przypadku chęci noclegu w pokoju

Zaliczkę w wysokości 120 zł należy przesłać na konto:  
ING BANK SLASKI 20 1050 1096 1000 0022 5734 9742
Iwona Grzesicka
ul Hoża 6
43 - 382 Bielsko – Biała

w tytule wpłaty proszę podać imię nazwisko jak również dopisać - pokój lub karimata
WAŻNE!!! Zaliczka nie podlega zwrotowi.

Prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa na e-mail gaka@op.pl do 15.12.2011 podając :
imię nazwisko
numer telefonu kontaktowego
zaznaczenie wersji noclegowej – pokój , karimata

ZAPRASZAMY I CIESZYMY się NA WSPÓLNĄ ZABAWĘ
Maria Kerth i Iwona Grzesicka